Białystok Online

Kultura i Rozrywka

V Festiwal Piosenki Harcerskiej

2011.02.18 00:00
V Festiwal Piosenki Harcerskiej
Fot: materiały organizatora

Piosenki harcerskie, religijne, turystyczne oraz twórczość własną będzie można usłyszeć na piątym już Festiwalu Piosenki Harcerskiej.

Ta cykliczna impreza organizowana przez Białostocki Hufiec Harcerek "Prześwit" kierowana jest do harcerek i harcerzy, a także zuchów w wieku od 7 lat oraz ich rodzin i przyjaciół harcerstwa z województwa podlaskiego.

Celem festiwalu jest przekazywanie poprzez muzykę wartości, które rozsławiał generał Baden Powell, zwany przez swych podopiecznych "Bi-Pi". Ponadto rok 2011 jest rokiem stulecia harcerstwa w Polsce. Dlatego organizatorzy imprezy w szczególny sposób chcą pokazać młodym ludziom jak ważne są wartości Ojczyzna, Nauka i Cnota oraz wręczyć "złote Baden Powelle" harcerzom i harcerkom "całym życiem".

Udział w festiwalu zapowiedziało około 15 drużyn z Białegostoku, Wasilkowa i Suwałk. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Impreza odbędzie się w Teatrze Arkadia (dawne kino Syrena, ul. św. Rocha 23) w sobotę, 19 lutego. Początek o godz. 16, bilet - 5 zł.

andy

andy

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas