V Tydzień Mózgu w Białymstoku. Ciekawe wykłady na UwB - wstęp wolny

2022.03.14 13:58
Uniwersytet w Białymstoku zaprasza wszystkich chętnych na ciekawe wykłady w ramach Światowego Tygodnia Mózgu. Wstęp wolny.
V Tydzień Mózgu w Białymstoku. Ciekawe wykłady na UwB - wstęp wolny
Fot: pixabay.com

Jak pod wpływem aktywności mózgu może powstawać i zanikać świadomość? Jak wpływa na niego rozwój i kultura i czy nasze ciało może odzwierciedlać cudze emocje? Tego wszystkiego można będzie dowiedzieć się podczas cyklu wykładów organizowanych przez Instytut Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku.

W związku ze Światowym Tygodniem Mózgu (Brain Awareness Week) Uniwersytet w Białymstoku przygotował wiele ciekawych wydarzeń. W czwartek i piątek (17-18.03) uczelnia zaprasza do Uniwersyteckiego Centrum Kultury na wykłady po popularyzujące wiedzę o mózgu i jego działaniu, a także związku neuronauk z naukami społecznymi i humanistycznymi (ze szczególnym uwzględnieniem problemów filozofii).

Spotkania będą dotyczyły różnych zagadnień m.in. tych dotyczących relacji między mózgiem a sztuką (neuroestetyka), wpływu zjawisk społeczno-kulturowych na funkcjonowanie mózgu (neuronauka kulturowa) oraz mózgowego podłoża świadomości, emocji oraz empatii.

Instytut Filozofii UwB zaprosił do współpracy wykładowców z czołowych polskich ośrodków akademickich. Po wszystkich wykładach zaplanowane są dyskusje.

Projekt realizowany jest w ramach programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" ze wsparciem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wstęp na spotkania jest wolny.

Szczegóły dotyczące poszczególnych wykładów: V Tydzień Mózgu w Białymstoku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

918 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39