"Van Gogh. U bram wieczności". Przedpremierowy pokaz filmu w kinie Forum [WIDEO]

2019.10.22 10:56
Willem Dafoe w roli niezwykłego malarza stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Film "Van Gogh. U bram wieczności" można przedpremierowo obejrzeć w kinie Forum.
"Van Gogh. U bram wieczności". Przedpremierowy pokaz filmu w kinie Forum [WIDEO]
Kadr z filmu "Van Gogh. U bram wieczności"

Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka.Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.

Pokaz przedpremierowy odbędzie się w środę (23.10) o godz. 18.15.

Zobacz też: Przedpremiera "Van Gogh. U bram wieczności"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1228 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39