Volvo Masters Amateur w Białymstoku

2005.08.31 00:00
W niedzielę w na polu golfowym Mazury Golf&Country Club odbył się piknik, podczas którego mieszkańcy Białegostoku mogli wziąć udział w Volvo Masters Golf Academy. Adepci tej szlachetnej dyscypliny pod okiem trenerów golfa - Pro VMA, nabywali umiejętności gry i poznawali golfową etykietę. Naukę w ramach Akademii Golfa będą mogli kontynuować niedaleko miasta - na Drining Range w klubie Golf Park Lipowy Most.

Podczas pikniku golfowego Volvo Masters Amateur rozegrany został mini turniej golfowy w dwóch konkurencjach: longest drive (najdłuższy strzał) oraz nearest to the pin (strzał najbliżej chorągiewki). Atrakcją imprezy był też pokaz gry profesjonalnych graczy Skin Game, którego zwycięzcą okazał się Witek Sikora Junior HDC 5 (wicemistrz polski w Longest Drive).

Volvo Masters Amateur to program, który ma na celu promocję i rozwój golfa w naszym kraju. Pod okiem Pro Volvo Masters Golf Academy można poznać tajniki gry w golfa oraz zdobyć Zieloną Kartę, która upoważnia do gry na wszystkich polach golfowych na świecie. Patronem merytorycznym programu jest Polski Związek Golfa, z którym Volvo Auto Polska nawiązało bliską współpracę.

"W Polsce, mimo bardzo dynamicznego rozwoju, golf wciąż jest postrzegany jako sport dla wybranych, a przecież tak naprawdę każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Angażując się strategicznie w sponsoring golfa w Polsce, chcemy wspierać rozwój tej dyscypliny, zwłaszcza wśród młodzieży."- mówi Mariusz Nycz, Communications Manager Volvo Auto Polska.

Akademia Golfa jest częścią polskiej edycji programu Volvo Masters Amateur. Na świecie turniej Volvo Masters Amateur rozgrywany jest w blisko dwudziestu krajach i należy do jednego z najbardziej prestiżowych imprez golfowych. Volvo Masters Polish Edition składa się z dwóch turniejów eliminacyjnych oraz turnieju finałowego. Pierwsza runda eliminacyjna odbyła się 5 czerwca na polu First Warsaw Golf & Country Club w Rajszewie. Kolejny turniej rozegrany został 24 lipca na polu w Krakowie. Zmagania polskich golfistów w ramach Volvo Masters Amateur Polish Edition zakończy krajowy finał na polu w Trójmieście, który planowany jest na 17 i 18 września. Zwycięzca Volvo Masters Amateur Polish Edition weźmie udział w światowym finale Volvo Masters Amateur w hiszpańskiej Andaluzji, reprezentując polskie barwy i walcząc z 71 najlepszymi golfistami amatorami z Europy i Azji.

Do projektu dedykowano specjalny serwis internetowy: www.volvomasters.pl, który stanowi kompleksowe kompendium wiedzy na temat golfa i historii Volvo Masters Amateur na świecie. Jest to także główne źródło informacji o polskiej edycji turnieju. Dla internautów bliżej zainteresowanych golfem stworzono specjalną sekcję, w której za pośrednictwem poczty internetowej, można zadać pytanie ekspertom Volvo Masters Golf Academy.
Polecamy
Barwnik
BarwnikAl. Dziesięciny 7/65
15-806 Białystok
www.barwnik.com

Więcej informacji
1999 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39