W Alfa Centrum zorganizowany zostanie turniej karate. Będzie też zbiórka pieniędzy

2022.03.10 16:25
W najbliższą sobotę (12.03), w Alfa Centrum, odbędzie się Turniej Karate Kyokushin. Zaprezentuje się ok. 50 zawodników. W trakcie imprezy planowana jest także specjalna kwesta pod hasłem "Wspierajmy się!" na rzecz karateków z Ukrainy.
W Alfa Centrum zorganizowany zostanie turniej karate. Będzie też zbiórka pieniędzy
Fot: pixabay

Alfa Centrum (ul. Świętojańska) stanie się miejscem zmagań karateków. Turniej rozpocznie się w sobotę o godz. 14.00 i potrwa do godz. 18.00. Podziwiać będzie można pokazy walk różnych grup wiekowych. Wystąpią zarówno dzieci, jak też kadeci (młodzież w wieku 15-16 lat) oraz dorośli. Do skutku ma także dojść walka pokazowa kadetów z udziałem 14-letniego Ukraińca Ihora Khobota, który w poprzednim roku został mistrzem Europy w karate kyokushin, a nie tak dawno musiał wraz ze swoją mamą opuścić własny kraj z powodu toczącej się na wschodzie Europy wojny.

W czasie turnieju zostanie przeprowadzona kwesta organizowana przez Fundację "Polska Pomoc". Pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane na rzecz dzieci z Ukrainy trenujących karate.

- Każdy kto przyjdzie do Alfa Centrum w sobotę 12 marca, może wspomóc naszą akcję, która ma pomóc dzieciakom przywrócić wiarę w ludzi i lepsze jutro - mówi Piotr Sawicki, organizator zawodów i właściciel Sport Club Karate.

Opisywany turniej to już kolejna akcja pomocowa na rzecz Ukrainy, która odbywa się na terenie Alfa Centrum w ostatnim czasie.

- W naszych działaniach na rzecz osób z Ukrainy i pozostających w Ukrainie staramy się działać wielotorowo. Pomoc dzieciom jest dla nas szczególnie ważna w tym wyjątkowo trudnym czasie - informuje Joanna Uszyńska, Regional Marketing Manager Alfa Centrum.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

792 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39