W białostockich "Śledziach" pojawiły się nowe książki

2024.05.10 07:40
Co roku, 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W tym dniu, rozpoczyna się także trwający od 8 do 15 maja Tydzień Bibliotek. Z tej okazji, Białostockie Śledzie Książkowe wzbogaciły się o nowe egzemplarze.

W białostockich "Śledziach" pojawiły się nowe książki
Fot: UM Białystok

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek.

Po 100 nowych pozycji do każdego "Śledzia"

W ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek białostocka księgarnia Internetowa TaniaKsiazka.pl przekazała po 100 egzemplarzy książek do każdego z regałów Białostockich Śledzi Książkowych. Są to książki głównie dla dorosłych czytelników – kryminały, thrillery, poradniki, książki obyczajowe, romanse, kuchnia i diety, popularnonaukowe, ezoteryczne.

– Bardzo się cieszymy z tego prezentu, bo białostoczanie chętnie korzystają z książek, udostępnianych dzięki tym regałom, obecnym w przestrzeni Białegostoku od prawie siedmiu lat. W ten sposób staramy się upowszechniać i promować czytelnictwo wśród naszych mieszkańców – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Idea Białostockich Śledzi Książkowych

Białostockie Śledzie Książkowe zostały ustawione w centrum miasta – przy ulicach H. Sienkiewicza i Al. J. Piłsudskiego – 27 października 2017 roku. Regałami opiekują się pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy dbają o ich stan, a także regularnie zaopatrują „Śledzie” w książki, które pochodzą ze zbiórek wśród urzędników i mieszkańców, a także darów od instytucji. Książki są odpowiednio oznaczone – opieczętowane informacją, że nie podlegają sprzedaży. Dodatkowo publikacje dostarczane przez Urząd Miejski są rejestrowane pod indywidualnymi numerami. To książki, które wciąż krążą wśród białostoczan.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

1582 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39