W białostockim "Elektryku" otworzono kino

2022.08.01 17:07
Zwycięski projekt z Budżetu Obywatelskiego 2021 został właśnie zrealizowany. W "Elektryku" trwa też budowa Centrum Kształcenia Zawodowego.
W białostockim "Elektryku" otworzono kino
Fot: Adam Ludwiczak / UM Białystok

Na projekt "Kino elektryk" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 zagłosowało 3819 białostoczan. W ramach inwestycji całkowitą metamorfozę przeszło pomieszczenie kinowe w placówce. Ponadto został przebudowany dach, ściany i podłogi zostały poddane renowacji, odnowiono system oświetleniowy i grzewczy, zamontowano klimatyzację, kupiono fotele i sprzęt audiowizualny. Realizacja pomysłu kosztowała ponad 531 tys. zł.

– Nowa sala kinowa prezentuje się imponująco. Dzięki tej inwestycji uczniowie w komfortowych warunkach będą mogli rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania – podkreślił zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

W placówce trwa też budowa Centrum Kształcenia Zawodowego. W nowych budynku powstają 23 nowe pracownie dydaktyczne i sala konferencyjna. Zostaną doposażone pracownie komputerowe i sale lekcyjne teoretycznych przedmiotów zawodowych w głównym budynku szkoły.

– Po zakończeniu prowadzonych prac przy budowie CKZ placówka będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla młodzieży i zorientowana na aktualne potrzeby uczniów - dodał wiceprezydent.

W Zespole Szkół Elektrycznych realizowany jest projekt "ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji", który ma się zakończyć w lutym przyszłego roku. Wartość tej inwestycji to prawie 21,8 mln zł, w tym ponad 14,9 mln stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1125 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39