W Białowieży był turystycznie. Za ten spacer będzie musiał sporo zapłacić

2017.02.06 18:35
Funkcjonariusze z placówki straży granicznej w Białowieży ukarali 25-letniego Słowaka mandatem karnym za naruszenie zakazu wejścia na pas drogi granicznej i przekroczenia granicy wbrew przepisom.
W Białowieży był turystycznie. Za ten spacer będzie musiał sporo zapłacić
Fot: ESD

W sobotę (4.02) 25-letni obywatel Słowacji, przebywający turystycznie w Białowieży, wybrał się na wycieczkę wzdłuż polsko-białoruskiej granicy.

Pomimo tablic informujących o zakazie wejścia na pas drogi granicznej, mężczyzna wszedł tam i przekroczył granicę wbrew przepisom.

- Słowak przyznał się do winy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł - mówi mjr Katarzyna Zdanowicz, rzecznik prasowy podlaskich strażników granicznych.

Niezastosowanie się do zakazu przekroczenia granicy państwowej w miejscach niedozwolonych czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożonym karą grzywny do 500 zł. Zasady przebywania na pasie drogi granicznej uregulowane są rozporządzeniami wojewody podlaskiego.

Ponadto w bliskiej odległości od granicy państwa ustawione są tablice informujące o zakazie przekraczania granicy i zakazie przebywania w pasie drogi granicznej. Funkcjonariusze podlaskiego oddziału straży granicznej czuwają nad tym, aby przepisy te były przestrzegane.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1296 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39