Dom

W Białymstoku odbędzie się społeczna wymiana roślin

2021.09.27 08:07
30 września odbędzie się ciekawa akcja dla wszystkich miłośników roślin. Będzie można wymienić się nimi lub zbędne przekazać na cel charytatywny.
W Białymstoku odbędzie się społeczna wymiana roślin
Fot: Pixabay

W czwartek (30.09) odbędzie się ciekawe wydarzenie z cyklu Rok Dla Matki Ziemi.

"Społeczna wymiana roślin", jak nazwa wskazuje polega na wymianie z innymi roślinami - być może inne osoba przyniesie taką, której jeszcze nie masz w swojej kolekcji. Ponadto można przekazać rośliny na cel charytatywny. Wówczas rośliny zostaną przekazane dla Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei oraz do domów seniora i domów dziecka.

Podczas wydarzenia będzie nie tylko punkt wymiany roślin, ale również punkt adopcji roślin niechcianych. Osoby, które mają w domu nadmiar zużytych baterii lub świetlówek będą mogły je oddać.

Będzie można wziąć udział w pokazach przesadzania i pielęgnacji roślin, a także w florystycznych pokazach flower box. Podczas wydarzenia przewidziano również wystąpienie eksperta z cyklu Rok Dla Matki Ziemi oraz wykład o tym, jak uprawiać rośliny lecznicze w domu. Będą także stoiska z nagrodami ekologicznymi dla pierwszych osób, które przyniosą roślinę, a obecni eksperci wypowiedzą się na temat pielęgnacji roślin domowych, dobierania podłoża i doniczek, a także idei zero marnowania (zero waste).

Wydarzenie organizuje 100-lecie kobiet - oddolna inicjatywa kobiet z województwa podlaskiego.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia: Społeczna Wymiana Roślin.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1221 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39