W Białymstoku odbędzie się zbiórka elektrośmieci

2014.03.15 00:00
W sobotę (15.03) w trzech punktach Białegostoku, w ramach programu "Moje miasto bez elektrośmieci", odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jej organizatorem jest ElektroEko, a partnerem urząd miasta.
W Białymstoku odbędzie się zbiórka elektrośmieci
Fot: sxc.hu

Szkodliwe substancje (np. freon w lodówkach, rtęć w świetlówkach i kineskopach), mogą wydostać się na zewnątrz ze źle zagospodarowanych lub zdemontowanych zużytych urządzeń, następnie przeniknąć z deszczem do gleby i wód gruntowych. W konsekwencji, niewłaściwe pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego może być przyczyną problemów zdrowotnych u ludzi i zwierząt, np. międzybłoniaka opłucnej, nowotworów, zaburzeń neurologicznych i hormonalnych. Dlatego nie powinno się go wyrzucać wraz ze wszystkimi odpadami.

W Białymstoku każdej ilości elektrośmieci będzie można pozbyć się podczas sobotniej zbiórki. Odbędzie się ona w godz. 9.00-14.00 na parkingach przy centrach handlowych Auchan (przy ul. Produkcyjnej i Hetmańskiej) oraz w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II przy ul. Łagodnej 10.

Co ciekawe, w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Można przekazać je wybranej szkole biorącej udział w programie "Moje miasto bez elektrośmieci". Dzięki nim placówki otrzymają pomoce dydaktyczne - tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy wyposażenie sal.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1342 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39