W Białymstoku powstaną 2 siłownie pod chmurką

2015.06.10 00:00
Na osiedlu Dziesięciny i w Ogródku Jordanowskim przy ul. Mickiewicza białostoczanie będą mogli korzystać z siłowni pod chmurką. Właśnie zostały ogłoszone przetargi na te inwestycje.
W Białymstoku powstaną 2 siłownie pod chmurką
Fot: UM Białystok
Ten skwer na os. Dziesięciny zostanie zagospodarowany. Będzie tam siłownia pod chmurką

Przy ul. Zagórnej, u zbiegu z ul. Antoniuk Fabryczny, staną urządzenia do ćwiczeń takie jak: stepper, twister, wioślarz, mały atlas, chodziarz, stół do ping-ponga i stolik do gry w szachy. Nie zabraknie też piaskownicy czy bujaków dla najmłodszych, a wokół pojawią się nowe drzewa i byliny. Szacowany koszt tej inwestycji to 300 tys. zł.

W Ogródku Jordanowskim przy ul. Mickiewicza powstanie mniejsza siłownia. Będzie tam stepper, twister, wioślarz, mały atlas, chodziarz oraz nowe ławki i kosze na śmieci. Koszt tej inwestycji to ok. 70 tys. zł.

- Cieszymy się, że kolejne siłownie pod chmurką powstaną w Białymstoku. Takie jest oczekiwanie mieszkańców, szczególnie nieco starszych nastolatków w wieku 50+ i 60+ – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Szczególnie ważna jest budowa siłowni w Ogródku Jordanowskim, gdzie nigdy w planach miasta nie było budowy bloków.

W tej chwili trwają przetargi na przygotowanie dokumentacji i urządzenie obu siłowni. Firmy mogą składać w nich oferty do 17 czerwca. Miasto liczy, że obie inwestycje zostaną zrealizowane do końca roku.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

712 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39