W Białymstoku rozegrany zostanie finał Drużynowych Mistrzostw Polski

2021.09.16 09:10
W niedzielę (19.09), na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku, odbędzie się Finał Superligi PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski U-20. Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Podlasie Białystok.
W Białymstoku rozegrany zostanie finał Drużynowych Mistrzostw Polski
Fot:

O miano najlepszej drużyny w kraju powalczy 12 klubów. Łącznie swój udział w zawodach potwierdziło około 300 sportowców. Przed białostocką publicznością zaprezentują się medaliści mistrzostw Polski oraz uczestnicy imprez międzynarodowych w kategorii wiekowej U-20. W zespole ze stolicy Podlasia zobaczymy m.in. Wojciecha Tomczyka (złotego medalistę mistrzostw Polski w skoku w dal) czy Radosława Staraka (srebrnego medalistę mistrzostw Polski w pchnięciu kulą). W skoku wzwyż pokaże się natomiast uczestnik mistrzostw Europy w Tallinie - Sebastian Moszczyński.

Początek zawodów zaplanowano na niedzielę na godz. 11.00. Najpierw na stadionie lekkoatletycznym w Białymstoku (ul. 11 Listopada) kibice będą mogli podziwiać zmagania oszczepników i oszczepniczek oraz konkurs rzutu młotem kobiet. Niedługo później wystartują boje w skoku o tyczce, a do rywalizacji na 400 m przez płotki przystąpią panie. Impreza zakończy się biegiem mieszanych sztafet 4 x 400 m.

Wstęp jest bezpłatny. Rywalizację lekkoatletów śledzić będzie można nie tylko z wysokości trybun, ale także we własnym fotelu. Internetową transmisję z zawodów przeprowadzi bowiem telewizja KP Sport.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1684 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39