W Białymstoku stanęły już kolejne zielone przystanki

2021.11.16 07:33
W październiku rozpoczął się montaż 8 nowych zielonych przystanków, które powstają w ramach Budżetu Obywatelskiego. Póki co, jeszcze 3 przystanki czekają na odbiór.
W Białymstoku stanęły już kolejne zielone przystanki
Fot: Malwina Witkowska
Przystanek nr 301 - Piłsudskiego / Plac Niepodległości

W Białymstoku trzy pierwsze zielone przystanki pojawiły się w 2019 roku przy placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz przy ulicy Pałacowej. Są wyposażone w zielony dach, zieloną ścianę, dodatkową roślinność za wiatą i w donicy wolnostojącej.

Od samego początku cieszyły się one pozytywną opinią zarówno wśród białostoczan, jak i turystów. Teraz aż 8 przystanków zmienia swoje oblicze - zamiast standardowych czerwonych wiat stawiane są czarne wraz z pnącymi roślinami.

Już niedługo zakończy się montaż 8 nowych wiat, które są realizowane w ramach projektu zgłoszonego przez białostoczan do Budżetu Obywatelskiego.

- Z ośmiu zielonych przystanków mamy już odebranych pięć - przekazała nam Anna Kowalska, zastępca dyrektora Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Dokładniej chodzi o poniższe przystanki:
- nr 224 Kopernika/prezydenta R. Kaczorowskiego;
- nr 288 Piastowska/Kościół;
- nr 162 Konstytucji 3 Maja/Studzienna;
- nr 535 Wiejska/Pogodna;
- nr 301 Piłsudskiego/Plac Niepodległości.

Z kolei na swoją kolej czekają jeszcze trzy przystanki - nr 459 Swobodna/Wysoki Stoczek oraz przystanek nr 345 Popiełuszki/Kościół Św. Jadwigi, gdzie jest podwójna wiata przystankowa.

- Pozostałe trzy przystanki najprawdopodobniej będą odebrane w okolicach 20 listopada. Są już ustawione, ale brakuje podłączenia do prądu - poinformowała Anna Kowalska.

Nowe zielone przystanki kosztują ponad 634 tys. zł. W tej kwocie mieści się dostawa ośmiu wiat przystankowych i wartość rocznej pielęgnacji posadzonych roślin.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1170 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39