W Białymstoku wystąpi wybitna artystka. Wstęp na wydarzenie jest wolny

2017.03.10 13:06
Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku zachęca do udziału w recitalu klawesynowym "Julitta Sleńdzińska in memoriam", podczas którego wystąpi Elżbieta Stefańska. Wstęp jest wolny.
W Białymstoku wystąpi wybitna artystka. Wstęp na wydarzenie jest wolny
Fot: Dział promocji Galerii im. Sleńdzińskich
Elżbieta Stefańska

Elżbieta Stefańska to urodzona w Krakowie córka słynnej pianistki Haliny Czarny-Stefańskiej i profesora fortepianu Ludwika Stefańskiego. Ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie. Po uzyskaniu dyplomu swoje umiejętności kształciła na międzynarodowych kursach w Sienie i Weimarze. Wielokrotnie uczestniczyła w krajowych i zagranicznych festiwalach jako solistka i kameralistka, m.in. w Hanowerze, Halle (Festiwal Hendlowski), Lipsku (Festiwal Bachowski), Shiraz (Iran), Orvieto, Interlaken (Szwajcaria), Gaming (Austria), Paryżu.

W jej repertuarze znajdują się dzieła muzyki solowej i kameralnej epoki renesansu, baroku, klasycznej, jak również XX–wiecznej, w tym także muzyki kompozytorów polskich dawnych i współczesnych. W latach 1994–2004 na szlakach jej koncertowych podróży pojawiała się wielokrotnie Japonia, Korea Południowa i Tajwan. Jest profesorem Akademii Muzycznej w Krakowie, w swoim domu stworzyła salon artystyczny, który jest siedzibą Prywatnej Szkoły Muzycznej.

W niedzielę (12.03) o godz. 12.00 zainteresowane osoby będą mogły wysłuchać recitalu klawesynowego artystki. Zabrzmią tam melodie z XVII i XVIII w.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Poznaj szczegóły: Muzyka klawesynowa XVII i XVII wieku

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

631 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39