W Białymstoku zawyją syreny. Mundurowi oddadzą hołd zmarłym policjantom z Wrocławia

2023.12.05 13:28
W miniony piątek całą Polskę obiegła smutna wiadomość o śmierci dwóch wrocławskich policjantów. Zostali postrzeleni na służbie. 5 grudnia o godzinie 17. białostoccy mundurowi oddadzą hołd zmarłym funkcjonariuszom.
W Białymstoku zawyją syreny. Mundurowi oddadzą hołd zmarłym policjantom z Wrocławia
Fot: Policja.pl

Poszukiwany listem gończym do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności za oszustwo Maksymilian F. został rozpoznany i zatrzymany przez policjantów we Wrocławiu. Podczas transportu do pomieszczenia dla osób zatrzymanych (PdOZ) w komisariacie Wrocław Krzyki padły zabójcze strzały, a sprawca zbiegł.

O śmierci pierwszego policjanta poinformował Komendant Głównej Policji o godzinie 17:50, w dniu zdarzenia.

"Z ogromnym bólem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi Daniela, który został postrzelony przez bandytę we Wrocławiu. Komendant Główny Policji w imieniu policjantów i pracowników Polskiej Policji składa kondolencje i wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie" - czytamy w treści posta na Twitterze. Niedługo później, o godzinie 19:19 ukazał się komunikat o śmierci drugiego mundurowego.

Maksymilian F. wpadł w ręce funkcjonariuszy podczas obławy w sobotę, 2 grudnia. Sąd zastosował w stosunku do niego tymczasowy areszt. Napastnik usłyszał już zarzuty i w najbliższym czasie będzie sądzony za zabójstwo.

W Białymstoku zawyją syreny

We wtorek (5 grudnia) o godzinie 17. hołd zmarłym mundurowym z Wrocławia oddadzą funkcjonariusze z całej Polski.

"Policjantki i policjanci, pracownicy policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17. niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta. Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych kolegach. Cześć ich pamięci." informuje Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

W Białymstoku uroczystość ta odbędzie się przed gmachem Wojewódzkiej Policji. Wezmą w niej udział funkcjonariusze policji, straży pożarnej i straży granicznej.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

465 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39