W ferie na lodowisko, pływalnię oraz narty? Na Dojlidach ruszyła produkcja śniegu

2018.01.13 12:02
Wszystko wskazuje na to, że - mimo niesprzyjającej aury - białostockie dzieci, które niebawem rozpoczną ferie, będą mogły czas wolny od szkoły spędzić na nartach. W Ośrodku Sportów Wodnych Dojlidy trwa właśnie naśnieżanie tras.
W ferie na lodowisko, pływalnię oraz narty? Na Dojlidach ruszyła produkcja śniegu
Fot: BOSiR

Dojlidy robią się białe

Choć za oknami białego puchu brak, to jednak w zbliżające się ferie dzieci wcale nie będą musiały obyć się bez zimowych atrakcji. Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji robi bowiem wszystko, by narciarskie szaleństwa były możliwe nie tylko w Zakopanem, ale także w stolicy Podlasia.

- Pierwszy raz od modernizacji ośrodka jest w tej chwili ryzyko, że w sezonie zimowym nie pojeździmy na Dojlidach na nartach - tak jeszcze w piątek (12.01) rano mówił o sytuacji narciarskiej w Ośrodku Sportów Wodnych Dojlidy Paweł Orpik, dyrektor BOSiR-u.

Obecnie jednak wiemy, że naśnieżanie tras - dzięki pomyślnym prognozom pogody z minusowymi temperaturami - ruszyło i wiele wskazuje na to, że już w pierwszym dniu ferii śnieżne szaleństwa będą możliwe.

Lodowisko od godzin przedpołudniowych

Ci, którzy wolą z zimowych sportów jazdę na łyżwach także powinni być zadowoleni. Od poniedziałku do piątku (w czasie ferii zimowych) białostocka ślizgawka dostępna będzie już od godz. 11.00, zaś w weekendy na najmłodszych czekać będą instruktorzy Białostockiego Krążka prowadzący nauki jazdy na łyżwach.

Promocje na pływalniach i zimowisko

Zapewne znajdą się też osoby, które wolą aktywność fizyczną uprawianą przy nieco wyższych temperaturach. Dla nich BOSiR przygotował promocje, dzięki którym wejściówki na basen będą tańsze niż zwykle.

- Na pływalniach do godz. 16.15 ceny biletów będą w promocyjnej cenie zaczynającej się już od 5 zł - informuje Paweł Orpik.

Również i tu zorganizowane zostaną kursy nauczające, podczas których wykwalifikowany personel będzie dzielił się swoją wiedzą pozwalającą w nieckach basenowych nie tylko chodzić, ale także i pływać.

Tradycyjnie też Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi zapisy na zimowiska. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-16.30 pod opieką doświadczonych instruktorów. Cztery razy w tygodniu planowane są ćwiczenia na basenie, przy czym dodatkowo uwzględnione zostaną umiejętności pływackie i wiek dzieci.

Każdego dnia uczestnicy zimowiska udadzą się też do jednej z placówek będących na liście atrakcji, wśród których są: kino, WOAK, Party4You, Fikoland czy też Strefa Wysokich Lotów. Wolne miejsca pozostały tylko i wyłącznie na turnus w drugim tygodniu ferii.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1213 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39