W Galerii Jurowieckiej trzeba płacić za parking

2022.05.31 09:36
Galeria Jurowiecka z początkiem czerwca uruchamia opłaty za korzystanie z podziemnego parkingu. Znamy szczegóły.
W Galerii Jurowieckiej trzeba płacić za parking
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Pod koniec kwietnia informowaliśmy o tym, że Galeria Jurowiecka w Białymstoku planuje wprowadzić płatny parking podziemny. Dziś są już znane wszystkie konkrety - ostatni dzień darmowego parkowania to wtorek (31.05). Pierwsze opłaty zostaną pobrane 1 czerwca. Aktualnie trwają ostatnie adaptacje systemu.

- Zarząd zdecydował się na takie działa ze względu na ograniczona liczbę miejsc parkingowych w samym CH. Galeria Jurowiecka mieści się w centrum Białegostoku a co za tym idzie, miejsc parkingowych ogólnodostępnych jest bardzo mało. Zauważalne jest parkowanie samochodów osób, które nie korzystają z galerii, a jedynie z parkingu podziemnego. Każde auto pozostawione na długi czas na parkingu to mniejsza liczba miejsc parkingowych dla naszych klientów - przekazała nam Ewa Szostak, specjalista ds. marketingu Galerii Jurowieckiej.

- Klient galerii jest dla nas najważniejszy i to właśnie on w pierwszym rzędzie musi skorzystać z parkingu. Dla klienta robiącego zakupy w Galerii Jurowieckiej będą 2 godziny bezpłatne, każda kolejna godzina jest płatna 2 zł - dodała Ewa Szostak.

Zapewne niektórzy (np. pracownicy pobliskich biur) chcieli "przechytrzyć" galerię i co dwie godziny wyjeżdżać z parkingu, a później z powrotem parkować. Na to nie będzie szans, ponieważ "jeśli w ciągu dnia użytkownik będzie korzystał z parkingu więcej niż raz (pojazd wjedzie i wyjedzie z parkingu kilka razy), czas użytkowania będzie sumą czasu wszystkich pobytów na parkingu w ciągu jednego dnia" - czytamy w regulaminie.

Maksymalna stawka dzienna najmu miejsca parkingowego wynosi 44 zł - za każdy dzień postoju. Za zgubiony bilet parkingowy obowiązuje opłata w wysokości 30 zł.

Osobom korzystającym z Kina Helios oraz Calypso Fitness Club przysługuje prawo bezpłatnego parkowania łącznie przez 4 godziny. Osoby korzystające z usług kina w celu redukcji opłaty za parkowanie zobowiązane są do okazania biletu parkingowego w recepcji kina Helios w momencie dokonywania zakupu biletu lub w momencie wejścia na seans filmowy. Z kolei osoby korzystające z usług Calypso Fitness Club powinny okazać bilet parkingowy w recepcji Calypso Fitness Club po zakończeniu ćwiczeń, tuż przy wyjściu.

- Nie przewidujemy opcji darmowych parkingów, abonamenty zostały wprowadzone dla pracowników centrum handlowego, ale liczba jest ograniczona - zaznaczyła specjalistka ds. marketingu.

Galeria Jurowiecka położona jest przy ul. Jurowieckiej 1 w Białymstoku. Jest czynna w godz. 9.00-21.00 w dni powszednie i soboty oraz niedziele handlowe w godz. 10.00-20.00.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1033 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39