W gminie Juchnowiec Kościelny powstały 2 stacje rowerowe

2015.07.02 00:00
Juchnowiec Kościelny to pierwsza wiejska gmina w Polsce, która może pochwalić się rowerem miejskim. Już można korzystać z dwóch wypożyczalni, powiązanymi z białostockimi BiKeR-ami.
W gminie Juchnowiec Kościelny powstały 2 stacje rowerowe
Fot: ESD

Rower Gminny wprowadził Juchnowiec Kościelny. To pierwsza wiejska gmina w kraju, która może pochwalić się taką inwestycją. Powstały tam 2 stacje, każda po 10 rowerów. Znajdują się one w Kleosinie przy ul. Tarasiuka i w Ignatkach-Osiedlu przy ul. Jodłowej.

Gdy gmina ogłaszała przetarg, nie było wiadomo, jaka firma go wygra, dlatego jest Rower Gminny a nie Białostocka Komunikacja Rowerowa. Różnica istnieje jednak tylko w nazwie, bo system Juchnowca jest zintegrowany z BiKeR-em. Aby z niego skorzystać, trzeba wejść na stronę internetową www.rowerjuchowiec.pl, kliknąć przycisk "Rejestracja", wypełnić formularz, zaakceptować regulamin i doładować nowo utworzone konto tzw. opłatą inicjalną w wysokości minimum 10 zł. Cennik systemu "Rower Gminny" jest analogiczny z cennikiem wypożyczalni BiKeR, a oba systemy są ze sobą w pełni kompatybilne. Oznacza to, że użytkownicy mogą wypożyczać rowery w gminie Juchnowiec Kościelny i zwracać na stacjach w Białymstoku czy Choroszczy i odwrotnie.

Roczny koszt utrzymania obu stacji "Roweru Gminnego" wyniesie gminę Juchnowiec Kościelny 120 tys. zł.

Rower miejski BiKeR wystartował w maju 2014 r. W tym roku powstała stacja w Choroszczy oraz 15 nowych w Białymstoku. W sumie w Białymstoku, Choroszczy, Kleosinie i Ignatkach-Osiedlu jest 48 stacji.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1314 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39