W katastrofie samolotu w Chrcynnie zginął dr Cezary Bołdak z Politechniki Białostockiej

2023.07.19 08:46
17 lipca wieczorem doszło do wypadku lotniczego koło Nowego Dworu Mazowieckiego. Wśród ofiar jest dr inż. Cezary Bołdak, pracownik Politechniki Białostockiej.
W katastrofie samolotu w Chrcynnie zginął dr Cezary Bołdak z Politechniki Białostockiej
Fot: Politechnika Białostocka / Komenda Główna PSP
Dr inż. Cezary Bołdak zginął w Chrcynnie koło Nowego Dworu Mazowieckiego

Tragiczna śmierć

W poniedziałek (17.07) na terenie aeroklubu SkyDive Warszawa w Chrcynnie koło Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do tragicznego wypadku. Według informacji przekazanych przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, samolot podczas lądowania uderzył w hangar z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, w którym schroniło się kilka osób.

W momencie wypadku w samolocie znajdowało się trzech pilotów. Niestety, jeden z nich zginął, drugi odniósł obrażenia, a trzeci uszedł bez większych obrażeń. Pozostałe ofiary to osoby, które znajdowały się w hangarze w chwili zderzenia.

Całkowita liczba ofiar tego tragicznego zdarzenia wynosi pięć zmarłych i pięć rannych, z czego czterech nie odniosło żadnych obrażeń. Ofiary śmiertelne mają od 25 do 48 lat - to czterech mężczyzn i jedna kobieta.

Wśród osób, które straciły życie w wyniku tego nieszczęśliwego wypadku, jest dr inż. Cezary Bołdak, pracownik Politechniki Białostockiej.

"Nie sposób uwierzyć w tę tragedię. Pogrążamy się w żałobie wraz z jego rodziną, której przedkładamy najszczersze wyrazy współczucia. W obliczu śmierci każde słowo jest zbyt małe. Wspominamy dra inż. Cezarego Bołdaka jako wspaniałego, zaangażowanego nauczyciela, naukowca, współpracownika. Zawsze uśmiechnięty, serdeczny, życzliwy i pomocny. Będzie nam go bardzo brakowało" - przekazał Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

Kim był dr Bołdak?

Dr inż. Cezary Bołdak, absolwent Instytutu Informatyki Politechniki Białostockiej, miał ogromny wkład w rozwój i funkcjonowanie Wydziału Informatyki przez wiele lat. Po ukończeniu studiów, dołączył do zespołu na Wydziale Informatyki w 1999 roku, gdzie rozpoczął swoją karierę jako asystent. Jego zaangażowanie, kompetencje i pasja zaowocowały zdobyciem stopnia doktora w 2003 roku, co umożliwiło mu awans na stanowisko adiunkta.

Przez cztery lata, od 2008 do 2012 roku, dr inż. Cezary Bołdak pełnił funkcję prodziekana ds. Promocji i Współpracy na Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Jego zdolności organizacyjne i umiejętność nawiązywania współpracy przyczyniły się do rozwoju wydziału i wzmacniania jego pozycji na rynku edukacyjnym. W uznaniu za długoletnią służbę i wkład w rozwój uczelni, w 2013 roku dr inż. Cezary Bołdak został uhonorowany Medalem Brązowym. To prestiżowe wyróżnienie potwierdzał nie tylko jego profesjonalizm, ale również oddanie dla misji edukacyjnej i zaangażowanie w rozwój studentów.

Ponadto dr inż. Cezary Bołdak pełnił przez wiele lat funkcję Przewodniczącego Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia. Jego dbałość o jakość procesu dydaktycznego, innowacyjne podejście do nauczania i twórcze rozwiązania przyczyniły się do doskonalenia metod i narzędzi edukacyjnych na Wydziale Informatyki.

Jego profesjonalne osiągnięcia obejmują również rozwój licznych systemów wspomagających proces dydaktyki. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom technicznym, dr inż. Cezary Bołdak tworzył innowacyjne narzędzia, które wspierały procesy uczenia się i podnoszenia jakości nauczania na Wydziale Informatyki.

Jego odejście jest nie tylko stratą dla Politechniki Białostockiej, ale również dla całej społeczności akademickiej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1352 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39