W kilku punktach miasta będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci

2014.10.17 00:00
W sobotę (18.10) będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Moje miasto bez elektrośmieci".
W kilku punktach miasta będzie prowadzona zbiórka elektrośmieci
Fot: materiały prasowe

W Białymstoku każdej ilości elektrośmieci będzie można pozbyć się podczas sobotniej zbiórki. Odbędzie się ona w godz. 9.00-14.00 na parkingach przy centrach handlowych Auchan (przy ul. Produkcyjnej i Hetmańskiej) oraz w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 im. Jana Pawła II przy ul. Łagodnej 10.

Co ciekawe, w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Można przekazać je wybranej szkole biorącej udział w programie "Moje miasto bez elektrośmieci". Dzięki nim placówki otrzymają pomoce dydaktyczne - tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy wyposażenie sal.

Elektrośmieci to zużyty, popsuty, już nieużywany sprzęt działający kiedyś na prąd lub baterie, np. pralki, lodówki, miksery, telewizory, komputery czy świetlówki. Zgodnie z Ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, takie urządzenia uznawane są za odpady niebezpieczne, wymagające selektywnej zbiórki. Za wyrzucenie ich do zwykłego kosza grozi kara grzywny od 500 do 5 000 zł.

Elektrośmieci wyrzucone do śmietnika lub porzucone na łonie przyrody bezpośrednio zanieczyszczają środowisko, stwarzając tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1581 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39