W Łomży Polska zmierzyła się z Włochami. Niespodzianki nie było

2021.09.02 20:16
W czwartkowy (2.09) wieczór, na stadionie MOSiR-u w Łomży, rozegrano piłkarski mecz w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Polska U-20 gościła drużynę Włoch.

Prowadzona przez Miłosza Stępińskiego reprezentacja Polski U-20 źle rozpoczęła domowy pojedynek z młodzieżowym zespołem Włoch, w efekcie czego Biało-Czerwonym nie udało się wywalczyć korzystnego dla siebie wyniku. Już w 7. minucie rywalizacji bramkę na konto gości zdobył Alessandro Cortinovis, a w momencie - gdy stadionowy zegar wskazał, że minęły dwa kwadranse gry - gola na 2:0 strzelił Gaetano Oristanio. Takim też rezultatem mecz się zakończył, gdyż w dalszej fazie starcia żadna z ekip nie zdołał już zapakować piłki do siatki.

W wyjściowej jedenastce reprezentacji Polski znalazł się piłkarz Jagiellonii - Karol Struski. 20-latek przebywał na boisku przez 45 minut. W przerwie pomocnika Dumy Podlasia zmienił Szymon Czyż. Inny Jagiellończyk - Xavier Dziekoński - całą potyczkę z Włochami, która zgromadziła na trybunach łomżyńskiego obiektu ok. 900 widzów, obejrzał z wysokości ławki rezerwowych.

Kolejny mecz Biało-Czerwoni rozegrają we wtorek (7.09). W Alges podopieczni Miłosza Stępińskiego zmierzą się z Portugalią.

Polska U-20 - Włochy U-20 0:2 (0:2)
Bramki: Alessandro Cortinovis 7, Gaetano Oristanio 31

Polska U-20: Cezary Miszta - Konrad Gruszkowski (46' Jakub Iskra), Patryk Peda (86' Oskar Krzyżak), Kacper Łopata, Kryspin Szcześniak (75' Maksymilian Tkocz) - Olaf Kobacki (46' Dawid Kocyła), Karol Knap (46' Jan Biegański), Karol Struski (46' Szymon Czyż), Bartłomiej Eizenchart (46' Konrad Matuszewski) - Ernest Terpiłowski (46' Bartosz Guzdek), Dominik Piła (46' Arkadiusz Pyrka)

Włochy U-20: Stefano Turati - Davide Ghislandi, Nicolo Armini, Christian Dalle Mura, Matteo Ruggeri - Gaetano Oristanio (62' Gianmarco Cangiano), Edoardo Bove (46' Emmanuel Gyabuaa), Giuseppe Leone (87' Emanuele Zuelli), Alessandro Cortinovis (86' Franco Tongya), Daniel Maldini (63' Alessio Riccardi) - Nicolo Cudrig (46' Nikola Sekulov)