W maseczkach i rękawiczkach, na ogromnej sali. W poniedziałek radni spotkają się na sesji

2020.03.27 16:06
Nadzwyczajna sesja Rady Miasta odbędzie się w poniedziałek (30.03) w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Wszyscy radni będą zaopatrzeni w niezbędne środki higieniczne. Obrady będą transmitowane za pośrednictwem internetu.
W maseczkach i rękawiczkach, na ogromnej sali. W poniedziałek radni spotkają się na sesji
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

W najbliższy poniedziałek (30.03) o godz. 10.00. odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, w centrum kongresowym Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, przy ul. Ciepłej 40.

Obrady miasta będą prowadzone w auli (450 osób), tak by wszyscy radni mogli mieć zachowaną bezpieczną odległość od siebie.

Każdy radny otrzyma rękawiczki, płyn dezynfekujący i trójwarstwową maseczkę ochronną.

- Zwołałem sesję rady miasta i będę w niej uczestniczył. Radnym trzeba dawać przykład i pokazywać, że miasto pracuje - poinformował w piątek (27.03) prezydent miasta Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

Jakie uchwały będą omawiane?

Na obradach będą rozpatrywane m.in. projekty uchwały w sprawie planów zagospodarowania przestrzennego dla części osiedla Mickiewicza oraz rejon ul. Warszawskiej i Świętojańskiej. Radni poruszą również sprawę udzielenia w 2020 r. dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Każdy będzie mógł uczestniczyć w obradach

Mieszkańcy Białegostoku również będą mogli uczestniczyć w sesji, dzięki transmisji za pośrednictwem internetu, która będzie dostępna na profilu
https://www.facebook.com/Wschodzacy.Bialystok

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1273 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39