W Pałacu Branickich i na stadionie. Up To Date Festival ruszył [ZDJĘCIA, WIDEO]

2016.09.24 11:41
Zabawa na krytych parkingach stadionu miejskiego i relaks w Auli Magna Pałacu Branickich - tak wyglądał pierwszy dzień Up To Date Festival. Impreza rozpoczęła się w piątek (23.09) wieczorem.
W Pałacu Branickich i na stadionie. Up To Date Festival ruszył [ZDJĘCIA, WIDEO]
Fot: Grzegorz Chuczun
Festiwalowa publika na stadionie miejskim

Tegoroczna edycja jest pełna zmian. Festiwal wyszedł z Węglowej, pojawiły się nowe miejsca, impreza ma też dużo pozytywnej energii. Up To Date w ciekawy sposób łączy hip hop i muzykę elektroniczną z designem. Organizowany jest po raz siódmy.

Ambient w Pałacu

Pierwszy dzień Centralnego Salonu Ambientu został zlokalizowany w Auli Magna Pałacu Branickich. Zielone światło w oknach, barokowa przestrzeń i rozłożeni na dywanach ludzie słuchający relaksującej muzyki.

- To świetne miejsce na tego typu imprezę. Podobają mi się dywany na podłodze – ocenia piątkowy Centralny Salon Ambientu Krzysiek Sokalla. - Jestem ciekaw, jak festiwal wypadnie na krytych parkingach stadionu miejskiego. Myślę, że ta lokalizacja ma potencjał - dodaje.

Pozytywnie ocenia też viralową kampanię Festiwalu z oryginalnymi filmikami m.in. z udziałem seniorów i z Cinkiem. Zwróciła jego uwagę także promocja białostockiej imprezy podczas Audioriver w Płocku.

W piątek ambient serwowali: Michał Wolski, Dan Vicente (Acronym) i Noordwiijk. Około godz. 21.30 na parking przy Pałacu podjechały autobusy miejskie z wyznaczonym kierunkiem jazdy "Up To Date Festival", by zabrać uczestników imprezy na stadion.

Zabawa na stadionie

To kolejna nowa festiwalowa lokalizacja. Na zadaszonych sektorach parkingów stadionu umiejscowiono sceny: Electronic Beats, Technosoul i Red Bull Container. Trzeba przyznać, że nowe miejsce się sprawdziło. Festiwal zyskał przestrzeń. Na największej scenie Electronic Beats (dominował tu kolor różowy - w postaci poduch i siedzisk) rozbrzmiewał hip hop i muzyka elektroniczna. Wystąpili m.in. Otsochodzi, Łona & Weber + The Pimps, Tommy Cash oraz DJ Deeon i FaltyDL. Tuż obok zlokalizowana została scena Technosoul. Nieco mniejsza jest scena Red Bull Container - na jej dachu występują artyści, na dole można skosztować energetycznych napojów.

Nie brakuje oczywiście strefy gastro. Odpocząć można na leżakach czy fotelach kinowych, przy stolikach z palet. Rozwieszone lampiony przypominają nieco edycje festiwalu na Węglowej.

Co w programie?

W sobotę finałowy dzień imprezy. W Operze podczas Centralnego Salonu Ambientu posłuchać można będzie: New Rome, czyli Tomasza Bednarczyka, Rafaela Antona Irisarri z USA i Markusa Guentnera z Niemiec.

Z Opery na stadion miejski uczestników imprezy przewiozą bezpłatne autobusy KPKM. Występy na krytych parkingach stadionu ruszą o godz. 20.00 (Electronic Beats) i 21.00 (Technosoul i Red Bull Container). Zaprezentują się artyści zarówno z Polski, jak i zagranicy. Na scenie Electronic Beats wystąpią m.in. składy Vshood, Ten Typ Mes + live band, Pezet + live band, a także Fracture i Luke Vibert z Wielkiej Brytanii.Z kolei na scenie Technosoul rządzić będą m.in. Acronym live ze Szwecji, Phase Fatale z Niemiec, Vatican Shadow live ze Stanów Zjednoczonych, Reeko z Hiszpanii i Evigt Mörker ze Szwecji.Z kolei na Red Bull Container Stage wystąpią producenci związani z nowym labelem MOST - Matat Professionals, Botanica, Richu M i Grobel.

Festiwal zakończy się w niedzielę nad ranem.

50+ wchodzi za darmo na stadion

Tegoroczny Up To Date Festival to także jedyna w swoim rodzaju okazja, by pokolenie, którego młodość przypadła nieco wcześniej, mogło również dotknąć "kultury młodych" i to całkowicie za darmo. Każda osoba powyżej 50 lat może uczestniczyć w imprezie bezpłatnie. Wystarczy dowód osobisty. Oferta uzależniona jest od ilości uczestników. Akcja dotyczy wydarzeń na stadionie miejskim.

Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Program: Up To Date Festival

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1351 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39