W Pałacu Branickich powstaje coś... kwiecistego. "To będzie hit!"

2024.06.12 14:41
W Ogrodach Pałacu Branickich trwa montaż instalacji "Królewskie róże". Praca zostanie zaprezentowana w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki.
W Pałacu Branickich powstaje coś... kwiecistego. "To będzie hit!"
Fot: Rafał Rudnicki/Facebook

Instalacja artystyczna "Królewskie róże" to monumentalna praca, mierząca ponad dwa metry i składająca się z dwudziestu róż. Gigantyczne kwiaty zostały sprowadzone do naszego miasta dzięki współpracy z Muzeum w Wilanowie. Instalację w pełnej okazałości będzie można obejrzeć już 14 czerwca, w Ogrodach Pałacu Branickich. Bajkowe róże zostaną podświetlone o godz. 22:30. Instalację będzie można podziwiać do 30 czerwca tego roku. Aktualnie trwa montaż tych wielkich kwiatów.

- To będzie hit, który zgromadzi tłumy białostoczan w ogrodach Pałacu Branickich. Trwa właśnie montaż instalacji "Królewskie róże", którą w pełnej krasie, podświetloną będzie można zobaczyć już w piątek o godz. 22:30, podczas "Barokowych Ogrodów Sztuki" - informuje na Facebooku zastępca Prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

"Królewskie róże" będą podświetlane codziennie w godz. 21:30-24:00.

Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki odbywa się w naszym mieście już po raz siódmy. To trzy dni, które przeniosą mieszkańców naszego regionu prosto do okresu baroku. Hasłem tegorocznej edycji jest "Król Słońce – fascynacje Branickiego". W harmonogramie wydarzeń znalazły się różnorodne wykłady, wystawy, koncerty i spektakle.

Tegoroczna edycja Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki odbędzie się w dniach 14-16 czerwca. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

Polecamy
Metkownica
Metkownicaul. Młynowa 76 lok. 5
15-405 Białystok
www.metkownica.pl

Więcej informacji
713 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39