W pierwszej połowie wiało nudą, a później piłkarze dali popis i kibice zobaczyli aż 5 goli

2022.04.24 09:26
W meczu zaliczanym do 29. kolejki eWinner II Ligi suwalskie Wigry zagrały na wyjeździe z Pogonią Siedlce. Biało-Niebiescy po emocjonujących wydarzeniach w drugiej odsłonie starcia przegrali z gospodarzami 2:3.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Wigry Suwałki walczą o to, by na koniec sezonu zająć miejsce w czołowej "6", co pozwoli przystąpić do baraży o Fortuna I Ligę. Na razie podopieczni Grzegorza Mokrego są na pozycji dającej nadzieję na awans, ale w sobotę (23.04) ekipa z północno-wschodniej Polski nie dopisała do swego dorobku punktów. Suwalczanie okazali się słabsi od Pogoni Siedlce.

Pierwsza połowa starcia nie była wybitnym widowiskiem. Już w 5. minucie w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się wprawdzie Patryk Mularczyk, lecz zawodnik Wigier nie zdołał pokonać bramkarza rywali, a później zbyt wielu okazji do zdobycia gola, poza próbą z dystansu Mikołaja Łabojki, nie oglądaliśmy.

Zdecydowanie więcej działo się po przerwie. W 55. minucie wynik spotkania otworzył Wojciech Trochim, który to fenomenalnie kopnął futbolówkę z woleja, a następnie na 2:0 dla Pogoni podwyższył Maciej Górski.

Wigry natychmiast rzuciły się do odrabiania strat, czego efektem były 2 trafienia Michała Żebrakowskiego. Niestety pościg za gospodarzami, choć udany, nic nie dał, bo w doliczonym czasie gry, po asyście Miłosza Przybeckiego, celnym uderzeniem popisał się Marcinho, w efekcie czego wszystkie punkty i tak zostały w Siedlcach.

W następnej kolejce eWinner II Ligi aktualnie 5. w tabeli Wigry zmierzą się na swoim stadionie z 4. Motorem Lublin. Mecz ten rozegrany zostanie już w najbliższą środę (27.04) o godz. 17.15.

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 3:2 (0:0)
Bramki: Wojciech Trochim 55, Maciej Górski 65, Marcinho 90+1 - Michał Żebrakowski 71, 81

Pogoń Siedlce: Maksym Wadach - Wiktor Preuss, Maciej Wichtowski, Robert Majewski, Maciej Kołoczek - Marcinho, Kamil Włodyka (68' Miguel Lopez), Mateusz Piotrowski (83' Marcin Kozłowski II), Wojciech Trochim (83' Jakub Sinior), Cezary Demianiuk (73' Miłosz Przybecki) - Maciej Górski

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Kacper Michalski (72' Elso Brito), Łukasz Bogusławski (68' Denis Gojko), Tomasz Lewandowski, Rudinilson, Bartosz Prętnik - Werick Caetano (61' Mateusz Sowiński), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk (68' Kosei Iwao) - Michał Żebrakowski