Białystok Online

Aktualności

W pociągach będzie czyściej. "Sprzątanie w biegu" już funkcjonuje

2014.08.20 00:00
W pociągach będzie czyściej. "Sprzątanie w biegu" już funkcjonuje
Fot: Archiwum

"Czyszczenie w biegu", czyli dodatkowe serwisy sprzątające na pokładach pociągów, mają pomóc w utrzymaniu czystości podczas całej trasy. Trwa program pilotażowy usługi.

Kontrole czystości w pociągach zostały zaostrzone już w lipcu 2013 roku. PKP Intercity wprowadziło wtedy nowy model odbioru czystości w wagonach – m.in. czyszczenie okresowe, wykonywane dwa razy w miesiącu oraz codzienne – przed wyruszeniem pociągu w trasę. Do tej pory przewoźnik przeprowadzał blisko 400 tys. takich usług, a w tym roku na cele sprzątania planuje wydać ok. 48 mln zł.

Nowym elementem systemu sprzątania pociągów jest usługa "czyszczenia w biegu". Oznacza to, że przedziały są dodatkowo sprzątane także w czasie trwania podróży. Obecnie prowadzi się program pilotażowy usługi trwający 90 dni, który obejmie trzy pary pociągów na dwóch trasach, w tym relacji Katowice – Warszawa – Białystok – Trójmiasto. Sprzątanie odbywa się na odcinkach Warszawa – Białystok. Ekipy mają czyścić przedziały, toalety oraz zbierać śmieci.

Marta Abramczyk

Marta Abramczyk

marta.a@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas