W pociągach będzie czyściej. "Sprzątanie w biegu" już funkcjonuje

2014.08.20 00:00
"Czyszczenie w biegu", czyli dodatkowe serwisy sprzątające na pokładach pociągów, mają pomóc w utrzymaniu czystości podczas całej trasy. Trwa program pilotażowy usługi.
W pociągach będzie czyściej. "Sprzątanie w biegu" już funkcjonuje
Fot: Archiwum

Kontrole czystości w pociągach zostały zaostrzone już w lipcu 2013 roku. PKP Intercity wprowadziło wtedy nowy model odbioru czystości w wagonach – m.in. czyszczenie okresowe, wykonywane dwa razy w miesiącu oraz codzienne – przed wyruszeniem pociągu w trasę. Do tej pory przewoźnik przeprowadzał blisko 400 tys. takich usług, a w tym roku na cele sprzątania planuje wydać ok. 48 mln zł.

Nowym elementem systemu sprzątania pociągów jest usługa "czyszczenia w biegu". Oznacza to, że przedziały są dodatkowo sprzątane także w czasie trwania podróży. Obecnie prowadzi się program pilotażowy usługi trwający 90 dni, który obejmie trzy pary pociągów na dwóch trasach, w tym relacji Katowice – Warszawa – Białystok – Trójmiasto. Sprzątanie odbywa się na odcinkach Warszawa – Białystok. Ekipy mają czyścić przedziały, toalety oraz zbierać śmieci.

Marta Abramczyk
marta.a@bialystokonline.pl

1007 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39