W poniedziałek nie będzie kolejnej dostawy śniegu

2023.11.27 06:54
Rozpoczynamy dziś 48. tydzień bieżącego roku. Poniedziałek będzie mroźny i dość wietrzny. Nie zaskoczą nas dziś jednak kolejne opady śniegu.
W poniedziałek nie będzie kolejnej dostawy śniegu
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że poniedziałek w stolicy województwa podlaskiego będzie mroźnym dniem. Temperatura odczuwalna wyniesie -10°C. Biały puch, który pokrył białostockie drogi w ciągu weekendu, pozostanie z nami więc na dłużej. W ciągu dzisiejszego dnia nie musimy obawiać się jednak żadnych opadów atmosferycznych.

Termometry wskażą maksymalnie -4°C w ciągu dnia i -8°C w nocy.

Wiatr przybędzie do nas z północnego-zachodu. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1007 hPa. Stan wilgotności powietrza utrzymywać się będzie na poziomie 84 proc. Zachmurzenie pokryje 54 proc. powierzchni białostockiego nieba. Panować będą niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wschód słońca zapowiedziano dziś na godzinę 7:11. Astronomiczne południe przypada na godzinę 11:14, a zachodu słońca możemy spodziewać się już o godzinie 15:17. Dzień trwać będzie przez 8 godzin i 6 minut. Pełnię księżyca będziemy mogli podziwiać od godziny 14:50. Zachód satelity zapowiedziano na godzinę 7:30. Noc z poniedziałku na wtorek potrwa przez 15 godzin i 54 minuty.

Poniedziałek, 27 listopada to 331. dzień bieżącego roku. W kalendarzu świąt nietypowych nie znajdziemy dziś żadnych okazji do świętowania.

Swoje imieniny obchodzą: Walerian, Wirgiliusz, Achacjusz, Achacy, Astryda, Bernardyn, Damazy, Dominik, Franciszek, Gustaw, Gustawa, Irenarch, Jakub, Jarosław, Jozafat, Maksym, Małgorzata, Oda, Prymityw, Radosław, Stojgniew, Walery, Wergilia, Wergiliusz, Wirgilia, Zygfryd, Zygfryda oraz Żaneta.

Przysłowie na poniedziałek:

"Gdy listopad z deszczami, grudzień zwykle z wiatrami"

Cytat dnia:

"Przy­jaciel widzi le­piej niż lustro." - Piotr Szreniawski

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39