W rzece znaleziono ciała dwóch osób

2023.06.21 10:44
Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Hajnówce.
W rzece znaleziono ciała dwóch osób
Fot: Pixabay

We wtorkowy (20.06) wieczór, w rzece Narewka w pobliżu miejscowości Janowo (gmina Narewka), odnaleziono zwłoki dwóch niezidentyfikowanych osób. Funkcjonariusze policji, działając pod nadzorem prokuratora, natychmiast podjęli działania na miejscu zdarzenia w celu przeprowadzenia wszelkich niezbędnych czynności.

Prawdopodobnie ofiarami są imigranci, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę. Miejscowość Janowo znajduje się około 13 km od granicy. Jak poinformował w mediach społecznościowych Piotr Czaban, aktywista Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego kilka miesięcy temu zgłaszał policji w Hajnówce zaginięcie w tym rejonie dwóch osób, których do tej pory nie udało się odnaleźć. Dodał, że "zwłoki były w stanie znacznego rozkładu, dwa szkielety w ubraniach".

Aktualnie śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Hajnówce. Wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia jest jednym z głównych celów prowadzonego dochodzenia. Policja oraz prokuratura skupiają się na zebraniu wszelkich dowodów, aby ustalić tożsamość oraz przyczyny śmierci tych osób.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

555 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39