W sobotę Jaga gra z Piastem, a białostocka defensywa jest w rozsypce

2021.10.29 15:02
W 13. kolejce PKO Ekstraklasy Duma Podlasia podejmie na stadionie przy ul. Słonecznej Piasta Gliwice. Przed sobotnim (30.10) meczem Ireneusz Mamrot nie ma dobrej sytuacji kadrowej. Ogromne problemy są zwłaszcza w obronie.
W sobotę Jaga gra z Piastem, a białostocka defensywa jest w rozsypce
Fot: Grzegorz Chuczun

Co z Pazdanem?

Wszystko wskazuje na to, że podczas najbliższej potyczki z Piastem Gliwice Jagiellonia będzie musiała zagrać w składzie dalekim od optymalnego. Do wielu zmian może dojść przede wszystkim w defensywie. Jest to spowodowane tym, że z urazami od jakiegoś czasu zmagają się Pavels Steinbors oraz Bojan Nastić, a ponadto problemy zdrowotne mają Michał Pazdan i Tomas Prikryl. Dodatkowo z powodu czerwonej kartki pauzować będzie Israel Puerto. Na szczęście jest szansa, że "Minister Obrony Narodowej" do soboty zdoła się jednak wyleczyć.

- Mamy problem z Tomasem Prikrylem. To nie jest kontuzja, ale pewnego rodzaju niedyspozycja. To nie jest COVID-19, bo miał on robione badania, natomiast dopadł go jakiś wirus i organizm jest osłabiony. Tomas z nami nie trenował. Jeżeli chodzi o Michała Pazdana, to nie jest tak źle, jak to wyglądało po ostatnim meczu. W środę już trenował. Oczywiście musi uważać. Zobaczymy jeszcze, jak to będzie wyglądać podczas kolejnych zajęć - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii.

Rywal, który ma swój styl

W tej chwili Dumę Podlasia i Piasta dzieli w tabeli różnica jednego oczka. Widać zatem, że ekipa z Gliwic również nie notuje wybitnego sezonu, aczkolwiek wydaje się, że największe problemy podopieczni Waldemara Fornalika mają już za sobą. 4 ostatnie mecze to bowiem 3 zwycięstwa Piasta oraz 1 remis.

- Jeszcze niedawno Piast zmagał się z serią bez wygranej. My musimy najbardziej skupiać się na sobie, a nie rywalu. Jeżeli nie będziemy dobrze grać, nie będziemy przekonani o pewnych rzeczach, które mamy robić i nie będziemy odważniejsi na boisku w swoich poczynaniach, to jaki ten przeciwnik by nie był, nie zdobędziemy punktów - przekonuje Mamrot.

Mimo tego, że najważniejsza jest własna dyspozycja, to jednak o najistotniejszych atutach rywala również nie można zapominać. A klub z Gliwic kilka takowych posiada.

- Piast charakteryzuje się przede wszystkim dużą powtarzalnością. Jest odpowiedzialny taktycznie, piłkarze są bardzo cierpliwi w swoim graniu. Widać, że trener Fornalik pracuje tam od wielu lat i widać, że ta drużyna gra w określonym stylu. Przede wszystkim Piast zachowuje duży spokój w graniu, bo przez cały mecz jest tam konsekwentne realizowanie założeń taktycznych i ekipa ta raczej nie traci na boisku głowy - dodaje szkoleniowiec Jagi.

Bilans w poprzednich rozgrywkach na remis

Starcie pomiędzy Żółto-Czerwonymi a Piastem poprowadzi Tomasz Musiał. Asystentami arbitra z Krakowa będą Sebastian Mucha i Jakub Ślusarski, a na sędziego technicznego wyznaczono Konrada Kiełczewskiego. Za obsługę systemu VAR odpowiedzialni będą z kolei Bartosz Frankowski i Marcin Boniek.

W poprzednim sezonie Jagiellonia grała z Piastem dwukrotnie. W Gliwicach 1:0 zwyciężyli białostoczanie, natomiast przy ul. Słonecznej 1:0 wygrał klub z Górnego Śląska. W sumie lepszy bilans gier ma jednak Jaga, która to triumfowała z Piastunkami 14 razy, przegrywając jedynie 10 spotkań. 9 meczów zakończyło się remisem.

Sobotnia potyczka rozpocznie się o godz. 20.00.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1020 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39