W sobotę mecz. Na kibiców Jagiellonii będą czekać kulinarne atrakcje!

2024.02.16 08:32
Na kibiców Jagiellonii czekają kulinarne atrakcje. W najbliższą sobotę (17.02) podczas spotkania Jagiellonia Białystok – Lech Poznań i podczas dwóch kolejnych meczów w części sektorów stadionu miejskiego w Białymstoku będzie można skosztować tradycyjnych podlaskich potraw przygotowanych według regionalnych receptur.
W sobotę mecz. Na kibiców Jagiellonii będą czekać kulinarne atrakcje!
Fot: UMWP

O szczegółach przedsięwzięcia poinformowali w czwartek (15.02) marszałek Artur Kosicki i prezes Jagiellonii Wojciech Pertkiewicz.

Sposób na promocję lokalnych produktów

Na kibiców już od wejścia na stadion będą czekały m.in.: słodkie wypieki, tradycyjne wędliny, napoje i wiele smacznych przekąsek, a wszystko to przygotowane przez producentów docenionych przez prowadzone przez urząd marszałkowski Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego. To nie pierwsza tego typu akcja organizowana przez samorząd województwa i klub Jagiellonii Białystok.

– Już wcześniej to przedsięwzięcie okazało się strzałem w dziesiątkę i postanowiliśmy je kontynuować. Kibice będą mogli skosztować znakomitych, przyrządzonych według najlepszych receptur przysmaków, a jednocześnie jest to wielka promocja tych lokalnych produktów, na której nam, jako zarządowi województwa bardzo zależy – mówił marszałek Kosicki. – Mam nadzieję, że te nasze lokalne smaki zainteresują, za pośrednictwem gości z Poznania, także Wielkopolan – dodał.

W ramach promocji na stadionie będą również rozstawione plansze z informacjami na temat oferty Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego.

Województwo chce wspierać Jagiellonię

Marszałek Kosicki znaczył, że zarządowi województwa zależy na wspieraniu Jagiellonii Białystok.

– Zarząd, którym mam zaszczyt kierować, niejednokrotnie to już udowodnił. Jesteśmy z Jagiellonią na dobre i na złe – mówił.

Przypomniał, że z budżetu województwa w ostatnich latach do klubu trafiło 4 mln zł.

–Ale nie chodzi tylko o finanse. To chociażby kwestia odbudowy „balonu” (hali pneumatycznej do treningów– przyp.red.) i zabieganie o rządową pomoc na tencel, wsparcie akcji „Dziecięca Ultra”– chyba jedynej takiej na świecie, gdzie tworzy się specjalny sektor dla najmłodszych kibicówk lubu. Powtórzę raz jeszcze, jesteśmy i będziemy z Jagiellonią, bo tojedna z naszych najlepszych podlaskich marek– podsumował marszałek.

Prezes Pertkiewicz podziękował samorządowi województwa za wspólne akcje i zaznaczył, że podlaskie przysmaki będą dostępne w ramach posiadanego biletu lub karnetu na mecz.

Zbliża się święto kibiców

Mecz Jagiellonia Białystok – Lech Poznań rozpocznie się o 17.30 i będzie zwieńczeniem święta kibiców. Bo również w sobotę przypada Święto Ultry, czyli trybuny zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów Żółto-Czerwonych. Jak informował Wojciech Pertkiewicz, wszystko rozpocznie się o 14.30 przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

– Tam będzie zbiórka, o 15. nastąpi poświęcenie sztandaru, a następnie przemarsz kibiców z centrum miasta na stadion – mówił prezes Jagiellonii.

Jak dodał to święto będzie nawiązywało do tradycji wojskowych, czyli korzeni Jagiellonii, która powstała na bazie Klubu Sportowego Batalionu Zapasowego 42 Pułku Piechoty.

ms
24@bialystokonline.pl
Tagi:

1030 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39