W Sokółce powstaje duży wiadukt nad torami

2020.04.08 17:10
Wiadukt drogowy nad linią kolejową z Białegostoku przez Sokółkę zwiększy bezpieczeństwo na kolei i ułatwi komunikację w mieście i regionie.
W Sokółce powstaje duży wiadukt nad torami
Fot: Arkadiusz Świentochowski

Wiadukt nad linią kolejową z Białegostoku przez Sokółkę (nr 6) do granicy z Białorusią usprawni ruch kolejowy i jest bardzo potrzebny mieszkańcom miasta – zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe przy ul. Kryńskiej i ul. Roski Małe. Będzie bezpieczną przeprawą przez tory. Piesi i rowerzyści skorzystają z chodnika i ścieżki rowerowej. Wiadukt będzie wyposażony w windy pomocne osobom o ograniczonej możliwości poruszania się.

Jak informuje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., kierowcy pojadą nad torami bez oczekiwana przed zamkniętymi rogatkami. Budowa obiektu przebiega sprawnie. Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.

To wspólna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku i Gminy Sokółka za prawie 50 mln zł. Budowa współfinansowana jest ze środków unijnych POIiŚ (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko).

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. konsekwentnie zwiększają poziom bezpieczeństwa na skrzyżowaniach dróg i torów. W tym celu wykorzystywane są m.in. środki POIiŚ. Sokółka to kolejna miejscowość, w której powstaje bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową. Dzięki inwestycji sprawniej pojadą pociągi - powiedział Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Zaangażowanie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w projekcie wynosi prawie 11 mln zł. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III" współfinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakres PLK obejmuje budowę części obiektu nad linią kolejową oraz dostosowanie elementów infrastruktury kolejowej.

Paulina Górska
24@bialystokonline.pl

1177 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39