W Sokółce trwają mistrzostwa Polski w boksie

2023.06.15 11:12
W poniedziałek (12.06) rozpoczęły się bokserskie mistrzostwa Polski do lat 18. W Sokółce rywalizuje 200 zawodników i 100 zawodniczek.
W Sokółce trwają mistrzostwa Polski w boksie
Fot: Mateusz Duchnowski/UMWP

300 uczestników, 6 dni sportowych zmagań i mistrzowska stawka. W Sokółce od kilku dni trwa bokserski czempionat, a oficjalna ceremonia otwarcia zawodów przeprowadzona została w środę (14.06) i zgromadziła wiele znanych osobistości.

- Jest mi niezmiernie miło przywitać sportowców, działaczy i prezesów klubów tutaj, na Ziemi Sokólskiej - powiedział podczas otwarcia mistrzostw Polski w boksie U-18 Artur Kosicki.

Następnie marszałek naszego województwa zwrócił się do uczestników spoza regionu, informując ich, że walka o medale do prostych należeć nie będzie.

- Nie będziecie mieli łatwo. Województwo podlaskie jest bardzo silne w tej dyscyplinie. Ma wspaniałe tradycje zarówno w boksie amatorskim, jak i zawodowym. Życzę wszystkim jak najlepszych walk. Niech zwyciężą najlepsi - oznajmił Artur Kosicki.

Rozgrywane w Sokółce zawody mają wyłonić mistrzów i mistrzynie Polski w boksie na rok 2023, a także przyczynić się do zdobywania klas sportowych. Celem imprezy jest również popularyzacja boksu olimpijskiego na terenie województwa podlaskiego, powiatu sokólskiego i całego kraju.

Sportowe zmagania potrwają do soboty (17.06). Tego dnia dojdą do skutku starcia półfinałowe i finałowe, a także będzie miało miejsce rozdanie nagród.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

665 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39