W środę lepiej pamiętać o parasolce

2024.02.28 07:40
Dziś do naszego miasta powrócą ciemne chmury. Zapowiedziano obfite opady deszczu.
W środę lepiej pamiętać o parasolce
Fot: Pixabay

Środa przyniesie stolicy województwa podlaskiego załamanie pogody. Ponad naszym miastem znów zgromadzą się ciemne chmury, które przyniosą nam obfite opady deszczu. Dobra wiadomość jest taka, że wciąż będzie ciepło i nie musimy obawiać się dziś silnych powiewów wiatru.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 13°C w ciągu dnia i 3°C w nocy. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 12°C.

Towarzyszyć nam dziś będzie subtelny powiew południowo-zachodniego wiatru. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Zachmurzenie pokryje ponad 90 proc. powierzchni nieba.

W związku z zapowiadanymi na ten dzień obfitymi opadami deszczu, stan wilgotności powietrza wzrośnie do 70 proc. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1017 hPa. W Białymstoku panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce rozbłysło dziś ponad naszym miastem o godzinie 6:19. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:40, a zachodu słońca możemy spodziewać się dopiero o godzinie 17:02. Długość dnia wyniesie 10 godzin i 43 minuty.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 21:34, a jego zachód przypada na godzinę 7:25. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 13 godzin i 17 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Środa, 28 lutego to 59. dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Dzień Spania w Miejscach Publicznych oraz Dzień Kibica Cracovii.

Swoje imieniny świętują: Hilary, Makary, Roman, Antonia, August, Bogurad, Falibog, Gaja, Gajusz, Józef, Kaja, Lech, Ludomir, Nadbor, Oswald, Sylwana oraz Tymoteusz.

Przysłowia:

"Kiedy kot w lutym na słonku się grzeje, musi w marcu zajść na przypiecek";
"Gdy nie wymrozi zima, sierpień zbierać co nie ma";
"Gdy ciepło w lutym, zimno w marcu bywa, paszy trzeba zachować, by jej potem nie kupować".


Cytat dnia:

"Nie zamiar podług sił!…" - Adam Mickiewicz

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

671 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39