W sylwestra centrum miasta będzie zamknięte. BKM organizuje objazdy [LISTA]

2023.12.30 18:58
Przed nami ostatni dzień i ostatnia noc 2023 roku. Huczna zabawa w centrum Białegostoku wiąże się jednak z utrudnieniami dla kierowców i objazdami autobusów BKM. Podajemy szczegóły!
W sylwestra centrum miasta będzie zamknięte. BKM organizuje objazdy [LISTA]
Fot: MW

Miejski sylwester 2023/2024

Jutrzejsza niedziela będzie wyjątkowa. Dlaczego? Kończy nie tylko tydzień, miesiąc, ale i rok. To właśnie w tym dniu świętować będziemy sylwestra. Tradycyjnie białostoczanie mogą spotkać się na miejskiej zabawie przy Ratuszu. Plan zabawy jest następujący: o godzinie 22.00 wystąpią YUOS (urodzona w Białymstoku półfinalistka The Voice of Poland 2022 Julianna Olańska) i Mega Band (jeden z najbardziej rozpoznawalnych cover bandów w Polsce). Następnie o godzinie 23.00 na scenie pojawi się Papa D z wokalistą Pawłem Stasiakiem i przebojami "Kamikaze wróć", "Pocztówka z wakacji" czy "Panorama Tatr".

O północy prezydent miasta Tadeusz Truskolaski złoży życzenia noworoczne, a wszyscy będą mogli podziwiać wyjątkowy pokaz laserów - zamiast głośnych fajerwerków. Następnie do godziny około 1.30 zabawę poprowadzi Dj Adamus, producent muzyczny, remixer, muzyk, kompozytor i dziennikarz.

Zamknięta ulica Sienkiewicza

W związku z sylwestrową zabawą Zarząd Dróg Miejskich poinformował o utrudnieniach. Rozpoczną się one w niedzielę (31 grudnia 2023 roku) o godzinie 19.30, a zakończą w poniedziałek (1 stycznia 2024 roku) o godzinie 3.30. Zdecydowano o całkowitym zamknięciu dla ruchu drogowego ulicy Henryka Sienkiewicza, na odcinku od ulicy Legionowej do ulicy dr Ireny Białówny.

To oznacza również zmiany w kursowaniu autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Mowa o ośmiu liniach, a dokładniej o 3, 8, 13, 16, 19, 26, 30 i 109, które będą kursować na trasach zastępczych.

Autobusy linii 3, 16, 19:
- jadące z centrum w kierunku ul. Kaczorowskiego pojadą ulicami: Sienkiewicza – Białówny – Malmeda – Liniarskiego – Plac NZS – Skłodowskiej-Curie – Legionowa i dalej stałą trasą;

- jadące z ul. Kaczorowskiego w kierunku centrum będą kursować ulicami: Legionowa – Skłodowskiej-Curie – Plac NZS – Liniarskiego – Malmeda – al. Piłsudskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 8, 26:

- jadące w kierunku Towarowej / osiedla Białostoczek będą kursować ulicami: Skłodowskiej-Curie – Plac NZS – Liniarskiego – Malmeda – al. Piłsudskiego – Sienkiewicza i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 13:

- w obu kierunkach będą kursować ulicami: Branickiego – Piłsudskiego – Sienkiewicza i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 30:

- będą kursować ulicami: Mickiewicza – Elektryczna – Branickiego – Plac Jana Pawła II - Skłodowskiej-Curie – Plac NZS – Liniarskiego – Malmeda – al. Piłsudskiego – Mickiewicza i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 109:

- jadące w kierunku centrum będą kursować ulicami: Mickiewicza – Elektryczna – Branickiego – al. Piłsudskiego – PIŁSUDSKIEGO/PAŁACOWA (nr inw. 304).

Na trasach objazdów obowiązują istniejące przystanki.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

487 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39