W Teatrze Dramatycznym szykuje się duża premiera! Co przygotowali dla nas artyści?

2024.05.06 15:09
Już w najbliższy piątek (10 maja) odbędzie się premierowy pokaz spektaklu "Małe zbrodnie małżeńskie". To najnowsza produkcja białostockiego Teatru Dramatycznego.
W Teatrze Dramatycznym szykuje się duża premiera! Co  przygotowali dla nas artyści?
Fot: Teatr Dramatyczny /FB

Autorem sztuki jest Éric-Emmanuel Schmitt. Reżyserią i adaptacją zajęła się Jolanta Hinc-Mackiewicz. "Małe zbrodnie małżeńskie" to opowieść o małżeństwie, które usiłuje odbudować swoją relację po wielu latach nie zawsze szczęśliwego, wspólnego życia. Bohaterowie postanawiają powrócić do pierwszych chwil swojej znajomości i poszukać źródeł niezrozumienia, które przejęło władzę nad ich związkiem.

Poważny wypadek i amnezja głowy rodziny? A może nieco bardziej prozaiczny powód, czyli kłamstwa i niedomówienia? Co sprawiło, że małżeństwo nie może dojść do porozumienia? Kto jest temu winny? Skupiony na sobie i własnej pracy mąż, czy podejrzliwa żona?

Dzielą życie od wielu, wielu lat. Wciąż jednak dzieli ich ogromna przepaść. Czy uda im się dojść do porozumienia i stworzyć lepszą przyszłość dla ich związku?

Minimalistyczna scenografia, wizualizacje na żywo i kontrastujące ze sobą emocje

Najnowsza sztuka białostockiego Teatru Dramatycznego podejmuje ważne, życiowe problemy. Jak zapewniają organizatorzy, te wszystkie poważne kwestie chwilami podane lekko i dowcipnie, a chwilami zupełnie serio będą bawić, a być może wzruszą, wywołując refleksję nad naszymi relacjami z najbliższymi.

Przestrzeń sceniczną skomponował Tomasz Wójcik, scenografa i twórcy kostiumów w wielu spektaklach, między innymi Teatru Adekwatnego w Warszawie. Tym razem artysta stawia na minimalizm i scenografię powstałą na bazie form przestrzennych wzbogacanych o wizualizacje na żywo. Zabieg ten ma symbolizować destrukcję związku głównych bohaterów oraz trudny proces rekonstrukcji ich pamięci.

Premiera już w ten weekend!

Premierowy pokaz "Małych zbrodni małżeńskich" odbędzie się już w najbliższy piątek (10 maja) o godzinie 19:00 w Uniwersyteckim Centrum Kultury w Białymstoku. Kolejne odsłony spektaklu odbędą się w sobotę (11 maja) i w niedzielę (12 maja) o godzinie 16:00 oraz 7, 8 i 9 czerwca.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1445 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39