W tym roku czeka nas 5 jarmarków na Rynku Kościuszki

2017.03.02 14:29
Wielkanocny i bożonarodzeniowy, a dodatkowo jeszcze majowy, letni i jesienny - w Białymstoku zorganizowanych zostanie 5 jarmarków. Wszystkimi zajmie się jedna firma.
W tym roku czeka nas 5 jarmarków na Rynku Kościuszki
Fot: Grzegorz Chuczun
Jarmark letni w ubiegłym roku przyciągnął wielu wystawców i odwiedzających

Wyłoniono już zwycięzcę prowadzonego przez miasto przetargu na dzierżawę placu przy Rynku Kościuszki, gdzie odbywają się jarmarki. Zgłosiła się tylko jedna firma - PPUH ANDREW - i to ona go wygrała. Co więcej, już od wielu lat z powodzeniem organizuje 2 jarmarki w naszym mieście: wielkanocny i bożonarodzeniowy.

– Chcielibyśmy, aby w tym miejscu odbyły się w tym roku przynajmniej jeszcze 3 jarmarki – mówi zastępca prezydenta Robert Jóźwiak. – Dlatego szukaliśmy firmy, która zajmie się organizacją tych imprez i zapewni tam porządek.

Oferta zwycięskiej firmy zakłada właśnie zaplanowanie dodatkowych jarmarków - majowego (29 kwietnia), letniego (12-15 sierpnia) oraz jesiennego (29 września-1 października).

Do zadań PPUH ANDREW będzie należało organizowanie sprzedawców i zapewnienie im stoisk w estetycznych pawilonach. Odwiedzający będą mogli kupić u nich m.in. produkty regionalne, rękodzielnicze, spożywcze z naszego regionu i innych regionów Polski oraz zagranicy. Planowane są też dodatkowe atrakcje, m.in. degustacje, warsztaty i pokazy rzemiosła regionalnego, występy, konkursy.

Organizator będzie musiał również zapewnić zaplecze sanitarne oraz energię elektryczną.

Cena wywoławcza dzierżawy wynosiła 55 zł (z VAT) za jeden dzień trwania jarmarku. Zaoferowana stawka to 75 zł za dzień.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

969 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39