W tym roku nie będzie sylwestra miejskiego w Białymstoku

2022.10.26 12:10
Prezydent miasta zadecydował: w tym roku nie będzie kultowego sylwestra miejskiego na Rynku Kościuszki. Wszystko przez drożyznę i inflację.
W tym roku nie będzie sylwestra miejskiego w Białymstoku
Fot: Maciej Safaryn
Sylwester miejski w 2021 r.

Ciężka sytuacja finansowa miasta zmusiła prezydenta Tadeusza Truskolaskiego do znalezienia nowych sposobów na oszczędność. Jednym z nich jest rezygnacja z miejskiego sylwestra. O swojej decyzji poinformował w środę (26.10) za pośrednictwem mediów społecznościowych:

"Nie będzie w tym roku tradycyjnej zabawy sylwestrowej na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Zaoszczędzimy dzięki temu około 500 tys. zł. Sytuacja budżetowa miasta jest bardzo trudna. Zmuszają nas do tego drożyzna, inflacja i ponad 500 mln straty w PIT w ciągu ostatnich lat" - napisał włodarz miasta.

Jedna użytkowniczka skomentowała: "Szkoda, ale rozumiem!", na co prezydent odpisał: "Poczekamy na lepsze czasy".

Truskolaski nie raz podkreślał, że przez politykę rządu i zmiany PIT do Białegostoku nie trafi łącznie 519 mln zł. Rekompensata wyniosła w ubiegłym roku 80 mln zł, w tym roku miasto ma otrzymać w trzech ratach 62 mln zł - co nadal zdaniem prezydenta jest zdecydowanie nieproporcjonalną kwotą.

W ubiegłym roku z powodu trwającej pandemii udział w sylwestrowej imprezie mogło wziąć do 3 tys. białostoczan w tym min. 2750 zaszczepionych przeciwko COVID-19. Więcej o tym: tutaj.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1169 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39