W weekend czeka nas pogodowy rollercoaster

2023.02.11 08:20
W Białymstoku sobota zapowiada się na na pochmurną oraz deszczową. Z kolei niedziela będzie już nieco cieplejsza oraz pełna słońca.
W weekend czeka nas pogodowy rollercoaster
Fot: Malwina Witkowska

Sobota z przelotnymi opadami

Początek weekendu w stolicy województwa podlaskiego zapowiada się na zimny i mokro. W sobotę synoptycy prognozują przelotne opady deszczu. Na niebie pojawi się duże zachmurzenie pokrywające do 90 proc. jego powierzchni. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 96 proc.

Termometry wskażą w ciągu dnia średnio 2°C, choć odczuwalna temperatura będzie na poziomie -4°C. Nocą pojawi się przymrozek sięgający -3°C.

Wiatr silny, powieje z zachodu ze średnią prędkością 36 km/h, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1017 hPa. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

Wschód słońca nastąpił o godz. 6.54, astronomiczne południe będzie o godz. 11.42, a zachód o godz. 16.30. Długość dnia wyniesie 9 godzin i 36 minut, a noc potrwa 14 godzin i 24 minuty. Z kolei nasz naturalny satelita wzejdzie o godz. 23.05, a zajdzie o godz. 8.48. Jest on aktualnie w fazie ubywającej.

11 lutego według kalendarza świąt nietypowych przypadają: Światowy Dzień Chorego, Ogólnopolski Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112, Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

Tego dnia imieniny obchodzą: Bernadeta, Łazarz, Maria, Adolf, Adolfa, Benedykt, Bertrada, Cedmon, Dezyderia, Dezyderiusz, Dezydery, Grzegorz, Heloiza, Jonasz, Lucjusz, Łucjusz, Olgierd, Paschalis, Sekundyn, Seweryn, Świętomira, Teodora, Wiktoria.

W niedzielę słońca nie zabraknie

W budynkach niedziela zapowiada się na niemal bezchmurną - momentami w ciągu dnia chmury pokryją jedynie do 20 proc. powierzchni nieba. Nie zabraknie również słońca, które w pełnej okazałości poświeci przez 6 godzin. Wilgotność powietrza będzie na poziomie 55 proc.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie 2°C, choć odczuwalna będzie na poziomie -1°C. Nocą termometry wskażą maksymalnie -6°C.

Wiatr zachodni powieje ze średnią prędkością 14 km/h, w porywach do 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 1034 hPa. Biomet będzie korzystnie wpływać na samopoczucie.

W niedzielę wschód słońca będzie o godz. 6.52, astronomiczne południe o godz. 11.42, a zachód o godz. 16.32. Dzień potrwa 9 godzin i 40 minut, a długość nocy wyniesie 14 godzin i 20 minut. Księżyc wzejdzie równo o północy a zajdzie o godz. 9.00.

12 lutego to według kalendarza świąt nietypowych: Światowy Dzień Darwina, Międzynarodowy Dzień Dzieci-Żołnierzy, Ogólnopolski Dzień Pisania Piórem, Światowy Dzień Małżeństwa.

Tego dnia imieniny obchodzą: Benedykt, Ludwik, Norma, Aleksy, Ammonia, Ammoniusz, Ampelia, Ampeliusz, Antoni, Bartłomiej, Bonfilia, Bonfiliusz, Damian, Datyw, Etelwold, Eulalia, Ewa, Feliks, Gaudenty, Gerard, Grzegorz, Hilarion, Hilariona, Humbelina, Jakub, Jan, Julian, Juwencjusz, Laurenty, Ludan, Maryna, Melecjusz, Mikołaj, Modest, Paweł, Saturnin, Saturnina, Tomasz, Trzebiesława.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

976 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39