Wakacje z LPG - możesz dojechać dalej i zobaczyć więcej

2015.05.25 00:00
Majowa zieleń za oknami sygnalizuje zbliżanie się sezonu urlopowych wyjazdów. Może warto, spędzając miło czas letniego odpoczynku, jednocześnie trochę zaoszczędzić? Jest na to prosty sposób - samochodowa instalacja gazowa zwyczajnie się opłaca.
Wakacje z LPG - możesz dojechać dalej i zobaczyć więcej
Fot: AC S.A.

Czym na wakacje?

Na planowane miejsce urlopu można dostać się na różnymi środkami lokomocji. Żaden z nich nie daje takiego poczucia niezależności i wolności, jak własny samochód. Sami decydujemy, kiedy wyjeżdżamy, jaką trasą jedziemy, jak szybko osiągamy cel, gdzie się zatrzymamy. Wszystko idealnie, gdyby nie te ceny benzyny...

Opracowując plany wyjazdu urlopowego własnym samochodem, warto zastanowić się nad zmianą sposobu zasilania i przemyśleć kwestię montażu instalacji gazowej. Trasa pokonywana w czasie jednego wyjazdu wakacyjnego nie zwróci nam oczywiście kosztów poniesionych na montaż instalacji autogaz. Tryb oszczędnościowy zostanie jednak już uruchomiony. W czasie wakacji pokonujemy naprawdę duże dystanse w stosunkowo krótkim czasie, a każdy kilometr przejechany na zasilaniu gazowym to odczuwalna ulga dla naszego portfela.

Ile możemy zaoszczędzić?

Jak obliczyć potencjalne oszczędności wynikające z adaptacji samochodu na zasilanie gazowe? Średniej klasy samochód zużywa przeciętnie na 100 km ok. 8 l benzyny lub 9,5 l gazu. Przy średnich cenach benzyny i gazu - Pb95 4,63 zł/l i LPG 2,38 zł/l, przejechanie 100 km wiąże się z wydatkiem 37,04 zł na zasilaniu benzynowym lub 22,61 zł na gazowym. Trasę z Białegostoku do Ustki i z powrotem (1100 km) możemy pokonać za 407,44 zł lub 248,71 zł. Na trasie Białystok – Praga można oszczędzić około 250 zł. A Francja, Grecja, popularna Chorwacja czy Włochy – w tych przypadkach w naszym portfelu pozostanie zdecydowanie więcej środków na wakacyjne atrakcje i przyjemności.

Średni koszt samochodowej instalacji gazowej STAG to 2 500 zł. Jeśli założymy średni miesięczny przebieg samochodu na poziomie 1000 km, czas zwrotu inwestycji w zmianę zasilania auta to niecałe 12 miesięcy.

Gdzie założyć instalację?

Podejmując decyzję o montażu instalacji gazowej w naszym samochodzie upewnijmy się, że warsztat świadczący takie usługi to rzetelny i profesjonalny zakład o najwyższych standardach obsługi. Sprawdźmy przyznaną długość okresu gwarancyjnego. Upewnijmy się, że wszelkie darmowe naprawy gwarancyjne przysługują na terenie całego kraju, niezależnie od miejsca montażu. Jeżeli w trakcie wyjazdu urlopowego wystąpi jakikolwiek problem, nie chcemy przecież być zmuszani do powrotu setki kilometrów do warsztatu, który założył instalację gazową. Szanujmy swój czas i pieniądze i korzystajmy z usług warsztatu należącego do ogólnopolskiej sieci, która zapewnia nam ogólnopolską obsługę gwarancyjną i serwisową.

Autoryzowane Serwisy STAG to grupa około 100 warsztatów oferujących profesjonalny montaż i serwis instalacji gazowej marki STAG, cenionej przez klientów i montażystów ze względu na jej niezawodność, oszczędność i wysokie parametry techniczne. Klient korzystający z usług Autoryzowanego Serwisu STAG otrzymuje specjalnie dedykowaną książkę gwarancyjną. Zapewnia ona świadczenie bezpłatnych usług gwarancyjnych w sieci warsztatów na terenie całego kraju. Kierowca nie musi obawiać się awarii w trasie i związanych z tym dodatkowych kosztów. Sieć opieki serwisowej jest rozciągnięta na terenie całej Polski, by w każdym z regionów można było w ramach gwarancji i bezpłatnie dokonać naprawy, przeglądu czy zasięgnąć fachowej informacji. Sieć Autoryzowanych Serwisów STAG zapewnia najwyższy w Polsce poziom obsługi w zakresie montażu i regulacji samochodowych instalacji gazowych STAG. Potwierdza to specjalny program rozwoju i weryfikacji STAG AS.

Aktualną listę wszystkich Autoryzowanych Serwisów STAG na terenie kraju znajdziesz na www.stag.pl i www.ac.com.pl.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]


1015 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39