Wakacyjna strefa w CLZ

dodane dnia: 2014-06-24 przez: dorotaj
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy:
2014-07-01 - 2014-07-31
Zapraszamy do Wakacyjnej strefy w CLZ!

Czy wiesz, że w tym roku wakacje będą trwały aż 64 dni? To dwa wyjątkowe miesiące na które czekają wszystkie dzieci! Podczas wakacji można robić wiele ciekawych rzeczy… i na pewno nie ma czasu za nudę!

Zapraszamy dzieci w wieku 5 - 12 lat.
Grupy zorganizowane moga mieć maksymalnie 25 osób.
Prosimy o rezerwację terminu z 3-dniowym wyprzedzeniem
Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 85 67 67 367

Muzyka
Muzyczne podróże po świecie
Warsztaty edukacyjne, łączące elementy nowatorskiej metody umuzykalniania oraz edukacji międzykulturowej. Główną formą nauki podczas warsztatów będzie zabawa. Uczestnicy warsztatów będą doskonalić słuch muzyczny, koordynację słuchowo-ruchową i poczucie rytmu. Grając na różnych instrumentach mają szansę odkryć swoje talenty i rozwijać je. Ponadto poznają kulturę i obyczaje dalekich krajów.

Tematy (jeden do wyboru przy rejestracji):
Muzyka Dalekiego Wschodu
Skąd przywędrował i jak brzmi bambusowy flet japoński shakuhachi? Czym różni się od zwykłego fletu? Dlaczego jest tak ważny w kulturze muzycznej Japonii? Wszystko to wyjaśni się na warsztatach poświęconych muzyce Orientu. Ponadto uczestnicy poznają pojęcie muzyki buddyjskiej i dowiedzą się, czym są śpiewane przez mnichów buddyjskie mantry.
Celtyckie dźwięki i niezwykłe legendy
Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się czym jest i skąd wywodzi się muzyka folkowa, dlaczego harfa była najpopularniejszym instrumentem irlandzkim i jak grają szkockie dudy. Poznają mity celtyckie i niezwykłe legendy o irlandzkich elfach i skrzatach strzegących dzbanuszków pełnych złota na końcu każdej tęczy.
Muzyczne safari
Warsztaty poświęcone muzyce afrykańskiej. Uczestnicy poznają pojęcie muzyki etnicznej oraz dowiedzą się, jaka jest jej rola w zwyczajach, obrzędach i rytuałach Nigeryjczyków. Atrakcją będzie gra na prawdziwym bębnie! Spróbujemy odgadnąć, na czym polega siła szamana i czemu służą plemienne śpiewy.
Emilia Marczyk
absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku. Organizuje i prowadzi warsztaty muzyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży, współpracuje z instytucjami kultury i oświaty na terenie Białegostoku i okolic. Nauczycielka przedmiotów ogólnomuzycznych w Prywatnej Szkole Muzycznej I stopnia nr 3 w Białymstoku.
czas trwania: 60 min.
opłata: 10 zł od osoby

Plastyka
Stalówki i tusze
Kaligrafia to sztuka dziś już trochę zapomniana. Ze względu na komputery i telefony piszemy przede wszystkim przy użyciu klawiatury. Wystarczy jednak stalówka, tusz, obsadka i atrament zmieszany z odrobiną cierpliwości a każdy może stać się prawdziwym kaligrafem. Warsztaty „Stalówki i tusze” to wyprawa w świat czcionki i pisma pod okiem instruktorki Izabeli Świerzbińskiej, która każdemu przybliży tajniki swojego zawodu. Podczas warsztatów uczestnicy poznają również podstawowe zwroty w języku esperanto. Natomiast najmłodsi uczestnicy dowiedzą się czym jest inicjał i jak go ozdobić.
Izabela Świerzbińska
studentka Historii Sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Uczestniczka kursów rysunku oraz warsztatów scenograficznych m. in. w Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku. Pracowała w Urzędzie Konserwatora Zabytków w Lublinie oraz w Białymstoku.
czas trwania: 60 min.
opłata: 10 zł od osoby

Relaks
Sala Gier i Zabaw
Przestrzeń kreacji stworzona specjalnie dla Was! Jeśli pragniesz, by dzieci ćwiczyły logiczne myślenie, rozwijały zdolności manualne, refleks i pamięć zapraszamy do Sali Gier i Zabaw. Naszym celem jest satysfakcja dziecka. Stawiamy na samodzielność i kreatywność młodych odkrywców. Specjalnie na wakacje oddajemy do Waszej dyspozycji zupełnie nowe zabawki oraz dodatkowe gry i zabawy. Oczywiście wszystko pod okiem instruktora!
czas trwania: 60 min.
opłata: 6 zł od osoby
Miejsce imprezy
ul. Warszawska 19
15-062 Białystok

1852 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39