Wakacyjne wycieczki "ogórkiem". Przejazdy w lipcu i sierpniu

2016.07.09 16:06
Podróże zabytkowym autobusem, tzw. ogórkiem, z przewodnikiem turystycznym PTTK to szansa na lepsze poznanie Białegostoku i jego historii. Pierwsza wakacyjna wycieczka odbędzie się w niedzielę (10 lipca).
Wakacyjne wycieczki "ogórkiem". Przejazdy w lipcu i sierpniu
Fot: KPK Białystok
Autobus "ogórek" będzie jeździł w każdą niedzielę wakacji

Mieszkańcy Białegostoku i odwiedzający turyści mogą wziąć udział w objazdowych wycieczkach po mieście z przewodnikami Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W każdą niedzielę wakacji, od 10 lipca do 28 sierpnia, można będzie wybrać się na przejażdżkę zabytkowym autobusem marki Jelcz i zwiedzić Białystok. Odjazdy bezpłatnego autobusu będą odbywały się o godz. 11.00 i 12.00 z przystanku przy Pałacu Branickich (plac Jana Pawła II).

- Pięćdziesiąt lat temu do Białegostoku trafiły pierwsze autobusy Jelcz Mex, z powodu wyglądu zwano je potocznie ogórkami. Autobusy wyposażone były w kasowniki i automaty biletowe - mówi zastępca prezydenta Białegostoku Robert Jóźwiak. - Takie wycieczki z przewodnikiem to świetna okazja do podróży w czasie i poznawania naszego miasta. To dobra lekcja historii.

Organizatorami wakacyjnych kursów zabytkowym autobusem są Miasto Białystok oraz Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku. Przejazd kosztuje "jeden uśmiech".

Szczegóły: Wakacyjne wycieczki "ogórkiem"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1058 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39