Wakacyjne wycieczki szlakiem zabytków. Atrakcyjne nagrody do zdobycia

2018.08.22 12:16
Do 31 sierpnia trwa konkurs "Zabytki z Kulturą". Polega on na stworzeniu wycieczki szlakiem polskich zabytków.
Wakacyjne wycieczki szlakiem zabytków. Atrakcyjne nagrody do zdobycia
Fot: Anna Dycha
Pałac Branickich w Białymstoku

Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy o dziedzictwie kulturowym i wzmacnianie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków w Polsce poprzez poznawanie i uzupełnianie zasobów portalu zabytek.pl oraz możliwość tworzenia własnych treści - w postaci wycieczek po Polsce, szlakiem rodzimych zabytków.

Konkurs trwa na na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa - zabytek.pl i na kanale TVP Kultura. Żeby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się w serwisie zabytek.pl i za jego pomocą stworzyć propozycję wycieczki szlakiem zabytków, znajdujących się na portalu.

Wycieczki można tworzyć z wykorzystaniem różnych środków lokomocji (piesza, rower, samochód), różnego czasu trwania wycieczki (maksymalnie jeden dzień) oraz uzupełnić o krótki opis zachęcający do zwiedzania obiektów na trasie wycieczki. Dodatkowo punktowane przez jury będzie uzupełnienie danych - fotograficznych lub opisowych - o zabytku, gromadzonych na portalu. Oprócz zgłoszenia wycieczki do konkursu można zapisać ją w formie pliku PDF lub w terenie z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z GPS nawigować się między kolejnymi punktami szlaku.

Zgłaszane wycieczki będą oceniane pod kątem zarówno atrakcyjności, konceptu, jak i wkładu własnego np. przygotowanie fotografii czy ciekawych opisów zabytków wpisanych do rejestru zabytków. Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody - kamery GoPro oraz kamery Cube. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi we wrześniu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

969 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39