Walentynki 2020. Jak spędzić święto zakochanych? [WIDEO]

2020.02.12 07:20
W piątek (14.02) wypadają walentynki, czyli święto zakochanych. Możecie je spędzić w kinie, na koncercie czy na spektaklu. Do wyboru jest kilka propozycji.
Walentynki 2020. Jak spędzić święto zakochanych? [WIDEO]
Kadr z filmu "365 dni"

Walentynki muzyczne

W wieczór walentynkowy można wybrać się na specjalny koncert w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Dzięki niemu możliwy będzie powrót do najlepszych kompozycji i tekstu polskiej muzyki estradowej.

Piosenki Czesława Niemena, Seweryna Krajewskiego, Tadeusza Nalepy i Andrzeja Zauchy wyśpiewa Jacek Kotlarski, znany z udziału w programach telewizyjnych: "Taniec z gwiazdami", "Jak oni śpiewają", "Tylko nas dwoje", "Idol", "Zacisze gwiazd" oraz największych polskich festiwali. Orkiestra OiFP, wzmocniona udziałem gości: Wojciecha Olszewskiego - fortepian, Zbigniew Wrombel - kontrabas, Krzysztof Szmańda - perkusja, wystąpi pod batutą Joanny Natalii Ślusarczyk. Autorem aranżacji orkiestrowych największych przebojów polskiego bigbitu jest Piotr Wrombel.

Sprawdź: Koncert walentynkowy w OiFP

Jazzpospolita to jedno z ciekawszych zjawisk muzycznych na polskiej scenie. Zespół, który w ciągu 11 lat wydał 6 płyt i zagrał 400 koncertów, od początku na przekór nazwie wymykał się gatunkowym kwalifikacjom. Działając w czteroosobowym składzie - gitara, bas, klawisze, perkusja - Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo - jak często o grupie mówią fani - stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. 14 lutego ma premierę ich nowa płyta "Przypływ". Grupa będzie ją promować podczas koncertu w klubie Fama.Sprawdź: Premiery Muzyczne: Jazzpospolita

Walentynki filmowe

Kina Helios

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym pomysłem na randkę jest wspólne obejrzenie filmu. Dlatego zapraszamy tych zakochanych (i nie tylko) na walentynkowy weekend w kinie Helios.

Jaki film wybrać? Najlepiej ten, który związany jest ze słowem miłość. Tę do muzyki zobaczyć, jak również usłyszeć będzie można w filmie "Zenek". Kolejnym tytułem, w którym miłość widać już gołym (!) okiem, jest "365 dni". A tych z Was, którzy pałają miłością do pokręconych historii sieć Helios zaprasza na "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)".

Ciekawą propozycją jest też Nieromantyczny Maraton Filmowy, w którym do wyboru są aż dwa zestawy filmów. W pierwszym są filmy: "365 dni", "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" i "Underdog", a w drugim - "Joker", "Legion samobójców" i "Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)". Maratony rozpoczną się w piątek o godz. 23.00.Szczegóły:
Maraton Nieromantyczny - zestaw 1 - Helios Alfa,
Maraton Nieromantyczny - zestaw 1 - Helios Biała,
Maraton Nieromantyczny - zestaw 1 - Helios Jurowiecka,
Maraton Nieromantyczny - zestaw 2 - Helios Alfa,
Maraton Nieromantyczny - zestaw 2 - Helios Biała,
Maraton Nieromantyczny - zestaw 2 - Helios Jurowiecka

Filmowy konkurs walentynkowy

Sieć Helios organizuje także filmowy konkurs, w którym można wygrać zestaw kinomana. W jego skład wchodzą: podwójne zaproszenie do kina oraz kupon na zestaw dla dwojga do zrealizowania w barze kina Helios. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie? Wystarczy w kreatywny sposób odpowiedzieć na pytanie: Jaki film i dlaczego właśnie ten obejrzysz w kinie Helios w walentynki? Konkurs trwa do 16 lutego.

Kino Forum

Podczas filmowej randki można będzie zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu "Prawda" - najnowszego dzieła zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy. "Prawda" to film otwarcia tegorocznego Festiwalu w Wenecji. Najnowsze dzieło Hirokazu Koreedy ("Złodziejaszki") to pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscara Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier.

"Prawda" to mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.

Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym, jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne. Do biletu dołączony będzie słodki upominek.Sprawdź: Filmowe walentynki: Prawda w Forum

Walentynki teatralne

Kryzys może przyjść znienacka, nawet po kilkunastu wspólnie przeżytych latach. Co wtedy? Leki na uspokojenie? Nie, mamy inną propozycję! Wyrzucamy tabletki, syropy i maści, a w zamian aplikujemy troje znakomitych aktorów, błyskotliwy tekst i zaskakującą inscenizację. Spektakl "Cudowna terapia" można będzie obejrzeć w sobotę w sali Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej.

Sprawdź: Spektakl "Cudowna terapia"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1315 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39