Walka do ostatnich sekund się opłaciła. Punkt został uratowany

2021.04.28 18:41
Piłkarze Wigier Suwałki zaliczyli w środę (28.04) 5. meczu z rzędu bez porażki. II-ligowiec z Podlasia zremisował na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Podopieczni Dawida Szulczka w kwietniu złapali wiatr w żagle. Suwalczanie odnieśli bowiem 3 ligowe triumfy z rzędu, a następnie zremisowali 1:1 ze znajdującą się na podium Chojniczanką.

W środę Biało-Niebiescy podejmowali kolejnego rywala z górnych rejonów stawki, bo na stadion przy ul. Zarzecze przyjechała Stal. To właśnie ekipa z Rzeszowa lepiej zaczęła pojedynek toczony w ramach 30. serii zmagań, bo już w 4. minucie stojący między słupkami gospodarzy Zoch miał ręce pełne roboty, gdy strzał głową oddał Krystian Pieczara. Z czasem i Wigry zaczęły sobie tworzyć niezłe sytuacje. Suwalczanie o krok od objęcia prowadzenia znaleźli się zwłaszcza między 22. a 25. minutą, kiedy to dwukrotnie bliski zdobycia gola był Sauczek. Najpierw napastnik Wigier przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali, a następnie posłał piłkę ponad poprzeczką.

Pod koniec pierwszej połowy szczęścia szukał jeszcze Mularczyk, ale strzał z dystansu wybronił Kaczorowski, a chwilę wcześniej piłka minęła w niewielkiej odległości słupek Podlasian. Solidnym uderzeniem popisał się Radosław Sylwestrzak.

Po zmianie stron gole już padły. Najpierw, kwadrans przed końcem starcia, na prowadzenie wyszli przyjezdni, bo rzut karny skutecznie wykonał Piotr Głowacki, a następnie futbolówkę do siatki zapakowali również Biało-Niebiescy. Wyrównujące trafienie oglądaliśmy w ostatnich sekundach spotkania. Autorem bramki na 1:1 został wprowadzony w drugiej połowie Kamil Adamek, który to skorzystał z dośrodkowania Denisa Gojki.

W następnej kolejce przeciwnikiem Wigier będzie plasujący się w II-ligowej stawce na pozycji numer 8 Sokół Ostróda. Wyjazdowy mecz Podlasianie rozegrają w sobotę (1.05) o godz. 17.00.

Wigry Suwałki - Stal Rzeszów 1:1 (0:0)
Bramki: Kamil Adamek 90+5 - Piotr Głowacki 75k

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (81' Martin Dobrotka), Adrian Piekarski, Rafał Grzelak, Daniel Liszka (81' Paweł Gierach) - Denis Gojko, Wojciech Kamiński, Bartłomiej Babiarz (82' Patryk Czułowski), Patryk Mularczyk, Cezary Sauczek (65' Michał Żebrakowski) - Kacper Wełniak (65' Kamil Adamek)

Stal Rzeszów: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki - Błażej Szczepanek, Jakub Szczypek (67' Sławomir Szeliga), Bartosz Wolski - Krystian Pieczara, Dawid Olejarka (83' Jarosław Fojut), Mariusz Sławek (73' Wiktor Kłos)