Wanda Johnson w Białymstoku! Koncert już za kilka dni

2024.05.28 13:35
W środę (29 maja) do naszego miasta zawita Wanda Johnson. To utalentowana kompozytorka i wokalistka bluesowa.
Wanda Johnson w Białymstoku! Koncert już za kilka dni
Fot: Materiały organizatora

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza nas do udziału w kolejnym koncercie z cyklu Blues Fama. W środę (19 maja) o godzinie 19:00 wystąpi przed nami Wanda Johnson. Jest kompozytorką, ale przede wszystkim wybitną wokalistką, której silny, wyrazisty głos podbił serca miłośników bluesa na całym świecie. Koncert odbędzie się w białostockim Klubie Fama.

Wanda Johnson urodziła się w 1963 roku w Południowej Karolinie. Wychowywała się w rodzinie o muzycznych tradycjach, w gronie swoich ośmiu sióstr. Z muzyką była więc związana już od dziecka. Profesjonalnie zajęła się sztuką wokalną jednak dopiero w drugiej połowie lat 90. Jej debiutancka płyta "Call Me Miss Wanda" wydana została w 2003 roku. Przełom w jej muzycznej karierze przyniosła premiera albumu "Natural Resource", która miała miejsce trzy lata później. Wokalistka otrzymała wówczas zaproszenie do udziału w jednej z najbardziej znaczących imprez bluesowych świata – Pocono Blues Festival.

Przyjęto ją tam z ogromnym entuzjazmem. Recenzenci chwalili jej talent i określali jej występ jako "największą niespodziankę weekendu". Podobny sukces odniosła koncertując na festiwalowej scenie Chicago Blues Festival. Prezentowany przez nią repertuar składa się z jej autorskich piosenek.

Polska publika pokochała wokalistkę już przy okazji jej pierwszej wizyty w naszym kraju, która miała miejsce w listopadzie 2008 roku. Do Białegostoku zawita już po raz trzeci. Występowała wcześniej w ramach wydarzeń: Jesień z Bluesem 2008 oraz Blues Fama 2015. Na scenie towarzyszyć jej tym razem będą gitarzysta Eddie Phillips oraz pianista Evan Dehner. Kameralne trio zabierze nas w podróż do świata bluesa, soul i gospel.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1471 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39