Warszawa lepsza od Białegostoku. Dobiegła końca runda jesienna w piłkarskiej III lidze

2017.11.19 16:16
W 17. kolejce piłkarskiej III ligi komplet oczek zgarnęła tylko jedna z podlaskich drużyn. Tą ekipą niespodziewanie był Tur Bielsk Podlaski, który ograł na wyjeździe Finishparkiet. ŁKS Łomża i Olimpia Zambrów poniosły porażki.
Fot: pixabay.com

Łomżyński Klub Sportowy znalazł się na ostatnim bezpiecznym miejscu gwarantującym ligowy byt. ŁKS osunął się w tabeli po tym, jak w niedzielne (19.11) popołudnie poległ na wyjeździe z rezerwami warszawskiej Legii. Podlaski zespół na początku drugiej połowy – po bramce Michała Kaputa – wyszedł na prowadzenie, ale faworyzowani rywale szybko odrobili straty. W końcowych minutach zdobyli też bramkę numer dwa, przez co komplet oczek pozostał w woj. mazowieckim. W warszawskim zespole zagrało kilku piłkarzy z pierwszej drużyny mistrzów Polski. Przeciwko ŁKS-owi wystąpili m.in. Nagy, Czerwiński czy też Hildeberto.

Punktów w 17. serii gier nie zdobyła także Olimpia. Zambrowianie podejmowali w sobotę (18.11) przed własną publicznością Polonię Warszawa i – podobnie jak ŁKS – stołecznemu zespołowi nie sprostali. Sytuacja Biało-Niebieskich skomplikowała się już w 1. minucie, kiedy to gola dla gości zdobył Mateusz Małek. Podlasianie dążyli do wyrównania – stwarzali sobie mnóstwo okazji strzeleckich – ale tego dnia do siatki trafiały wyłącznie Czarne Koszule. W drugiej odsłonie rywalizacji golkipera Olimpii pokonał Mariusz Marczak i zwycięstwo Polonii stało się faktem. Starcie mogło się nawet zakończyć wynikiem 0:3, ale rzutu karnego nie wykorzystał Tomasz Hałas.

Do sporej niespodzianki doszło za to w Nowym Mieście Lubawskim. Znajdujący się w czołówce Finishparkiet gościł u siebie przedostatniego Tura, z którym przegrał 0:2. Ekipa z Bielska Podlaskiego zwyciężyła dzięki bramkom Pawła Drażby, a wynik zaskakuje tym bardziej, gdyż rogaty zespół przez całe lato i jesień nie potrafił przywieźć z obcego terenu pełnej zdobyczy punktowej. Uczynił to dopiero w meczu zamykającym rok 2017.

Początek rundy wiosennej zaplanowany jest na marzec.

Tabela III ligi (gr. 1) po rundzie jesiennej: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa, I, II i III liga, a także CLJ

Legia II Warszawa – ŁKS 1926 Łomża 2:1 (0:0)
Bramki: Robert Bartczak 57, Michał Góral 87 - Michał Kaput 46
ŁKS 1926 Łomża (skład wyjściowy): Niemira - Misiak, Melao, Kaput, Maćkowski, Gałązka, M. Świderski, Kacprzyk, Drozdowski, Rydzewski, Grabowski

Olimpia Zambrów – Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Małek 1, Mariusz Marczak 68
Olimpia Zambrów: Czapliński, Szymorek, Łupiński, Kuczałek, P. Jastrzębski, Butkiewicz (73' Gryko), Domański (60' M. Jastrzębski), Malinowski, Grzybowski, Jackiewicz, Prolejko (65' Babul)

Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Tur Bielsk Podlaski 0:2 (0:1)
Bramki: Paweł Drażba 40, 89
Tur Bielsk Podlaski: Mirosław Dziedzic - Dawid Ostaszewski, Tomasz Porębski, Mateusz Maliszewski, Andrzej Kosiński - Paweł Łochnicki, Patryk Niemczynowicz, Karol Kosiński - Paweł Zawadzki (85' Maciej Zieniewicz), Łukasz Popiołek (90' Marcin Fiedorowicz), Paweł Drażba (89' Piotr Kosiński)