Dom

Warszawski architekt zaaranżował mieszkanie inspirowane przyrodą Podlasia

2023.03.20 07:50
Projekt wnętrza inspirowanego Podlasiem to dzieło architekta Jacka Tryca, powstałe we współpracy z Angeliką Kłos. Mieszkanie znajduje się na warszawskiej Białołęce, a zamieszkała w nim 3-osobowa rodzina.
Warszawski architekt zaaranżował mieszkanie inspirowane przyrodą Podlasia
Fot: mat. prasowe

84-metrowe mieszkanie, stworzone przez warszawskiego architekta Jacka Tryca, jest prawdziwym przykładem na to, jak połączyć tradycję z nowoczesnością. Od samego początku, inwestorzy i architekt pracowali ramię w ramię, co pozwoliło na stworzenie mieszkania idealnie odpowiadającego potrzebom mieszkańców. Wspólnie szukano inspiracji, które najlepiej oddałyby klimat Podlasia, z którego pochodzą mieszkańcy warszawskiej Białołęki.

Jacek Tryc spędzał we wschodniej Polsce wakacje w dzieciństwie i od zawsze z miłością wspominał chwile spędzane nad rozlewiskami Narwi. To właśnie one stały się inspiracją dla ozdobnej ściany w kuchni, która w piękny sposób oddaje bogactwo rzeźbionych szczytów drewnianych domów. Projekt Tryca wprowadza do wnętrza również elementy starej drewnianej architektury, która idealnie wtapia się w naturalny krajobraz. Zastosowane materiały, takie jak drewno i kamień, pięknie współgrają z zielonym krajobrazem za oknami.

Prostota rozwiązań architektonicznych w tym projekcie idealnie oddaje przestrzenie narwiańskich łąk, co wprowadza do mieszkania spokój i harmonię. Wszystko to sprawia, że to mieszkanie zachwyca swoją prostotą, a jednocześnie oddaje charakter regionu, z którego pochodzą inwestorzy.

Mieszkanie, które składa się z wielu pomieszczeń, zostało zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń i zapewnić wygodę domownikom. Kuchnia została połączona z jadalnią i salonem, co zapewnia przestrzeń do spotkań i rodzinnych posiłków. W tym mieszczeniu uwagę zwraca zjawiskowy pas nad blatem roboczym, który przełamuje jasne płaszczyzny zabudowy. Motyw kwadratów, który się w nim powtarza, przyciąga wzrok i dodaje charakteru pomieszczeniu. W sypialni znajduje się wygodne łóżko, a w pokoju dziecka – miejsce do nauki. W gabinecie można skupić się na pracy, a w łazience – zrelaksować się po ciężkim dniu. Wszystkie te pomieszczenia połączone są eleganckim hollem, który stanowi punkt centralny mieszkania.

Meble zostały starannie odnowione i wpasowane w klimat bardziej nowoczesnych elementów wystroju. Zostały one wykonane z wykorzystaniem belek ze starych stodół, co nadaje pomieszczeniom ciepłego charakteru.

Wnętrze jest utrzymane w neutralnej, rozbielonej kolorystyce, dzięki czemu elementy z ciemnego drewna stają się centralnym punktem pomieszczeń. Nowoczesna architektura spotyka się tu z organicznymi, ekologicznymi materiałami, co nadaje mieszaniu wyjątkowego stylu. Dzięki starannie przemyślanym zabiegom aranżacyjnym, mieszkanie jest ucieczką od miejskiego pędu i szumu informacyjnego, dając mieszkańcom możliwość wypoczynku i relaksu w ciepłym, przytulnym i stylowym wnętrzu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1315 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39