Warsztaty dla nastolatków. O sile, sprawczości i działaniu

2021.09.07 17:15
"Siła" to propozycja warsztatów dla młodych osób, które w niedzielę (12.09) organizuje Galeria Arsenał. Odbywają się one w ramach cyklu "Razem znaczy siła".
Warsztaty dla nastolatków. O sile, sprawczości i działaniu
Fot: Materiały prasowe

Skąd brać siłę? Jak ją w sobie odnaleźć? Jaką rolę w narracjach o sile odgrywa płeć i klasa? Jak walczyć, kiedy brakuje sił i jak działać, żeby się nie wypalić? Dlaczego boimy się słabości? I wreszcie: czym jest siła?

Na te wszystkie pytania i zagadnienia będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania "Siła. Warsztaty tworzenia zinów z kolektywem Girls to the Front".

Będzie można także zastanowić się wspólnie nad tym jak rozumiemy siłę i jak siła łączy się z poczuciem sprawczości i działaniem. W próbach odpowiedzi na wszystkie te pytania prowadzące chciałyby skupić się na perspektywie grup nieuprzywilejowanych (kobiet, osób queer, osób z niepełnosprawnościami).

Na warsztat składa się część wykładowa i instrukcja tworzenia zina, czas przeznaczony na zrobienie własnych prac i dyskusja, podczas której osoby uczestniczące dzielą się swoimi pracami i opowiadają o swoich zinach.

A czym są ziny?

Jest to rodzaj nieprofesjonalnego pisma tworzonego przez osobę bądź grupę osób – miłośników jakiegoś tematu (np. muzyki, informatyki, literatury, fantastyki, gier fabularnych, ekologii, polityki), skierowane do osób podzielających owe zainteresowania. Ziny są wydawnictwami niezależnymi.

Prowadzące warsztaty z kolektywu Girls to the Front to Ola Kamińska oraz Agata Wnuk.

Ola Kamińska - współzałożycielka inicjatywy Girls to the Front, doktorantka na wydziale Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie bada autobiograficzne narracje dziewczyn. Prowadzi zajęcia w Ośrodku Studiów Amerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim, jest stypendystką Fulbrighta i Narodowego Centrum Nauki. Pisze, tworzy kolaże, występuje jako basistka (NANA) i DJka.

Agata Wnuk - współzałożycielka inicjatywy Girls to the Front, zajmuje się pracą z ciałem, jest joginką i performerką, współpracowała m.in. z Joanna Piotrowską pozując do serii zdjęć i filmów (Shelters, 2017; Animal Enrichment, 2019) oraz występując w performansach w ramach Art Basel (Untitled, 2017) czy Warsaw Gallery Weekend w Galerii Dawida Radziszewskiego (Untitled, 2018). Ilustratorka i DJka.

SZCZEGÓŁY I FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1731 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39