Warsztaty dla rodzin. Zrób las w słoiku i weź go do domu

2023.05.19 08:08
W sobotę (20.05) białostockie centra handlowe Auchan przygotują dwie ciekawe akcje. Przy ul. Produkcyjnej będzie można zrobić las w słoiku, a przy ul. Hetmańskiej osoby, które przyniosą makulaturę lub elektrośmieci, otrzymają sadzonkę rośliny.
Warsztaty dla rodzin. Zrób las w słoiku i weź go do domu
Fot: mat. prasowe

Zrób las w słoiku

Naturalna zieleń, rośliny i kwiaty we wnętrzach to niezastąpiony element wystroju, który dodatkowo przynosi wiele korzyści dla naszego nastroju. Oprócz tradycyjnych roślin doniczkowych, od kilku lat dużą popularnością cieszą się roślinne kompozycje zamknięte w słoikach.

Dlatego już w najbliższą sobotę (20.05) goście Centrum Handlowego Auchan Produkcyjna będą mogli stworzyć miniaturkę lasu, którą zamkną w szklanym naczyniu. Na warsztatach kreatywnych powstaną zielone, żyjące i oddychające dekoracje, które uczestnicy zajęć zabiorą do domów. Do powstania prac posłużą różnorodne rośliny, w tym zatrzymujące wilgoć mchy, a także kamyki, drobne ozdoby oraz szklane słoiki różnych rozmiarów. Zajęcia są przeznaczone dla miłośników roślin w każdym wieku. Poprowadzi je florystka, która podpowie, jak ułożyć kompozycję, aby cieszyć się nią przez wiele miesięcy.

Rodzinne warsztaty "Las w słoiku" odbędą się w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna przy ul. Produkcyjnej 84 w Białymstoku. W zajęciach będzie można wziąć udział od godz. 11.00 do godz. 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zbiórka makulatury i elektrośmieci

Papier jest cennym surowcem, a jego prawidłowy recykling sprawia, że oszczędzamy wodę, redukujemy emisję gazów cieplarnianych, a także minimalizujemy ilość energii niezbędnej do wytworzenia papieru z naturalnych materiałów. Z papieru z recyklingu można wykonać kilkaset produktów, między innymi banknoty, bandaże, fartuchy szpitalne, abażury, filtry do kawy czy opakowania do jajek. Z kolei recykling elektrośmieci pozwala ochronić nasze środowisko przed niebezpiecznymi odpadami i odzyskać cenne surowce. Dlatego warto segregować domowe odpady i w ten sposób zatroszczyć się o planetę oraz nasze zdrowie.

W sobotę na parkingu Centrum Handlowego Auchan Hetmańska pojawi się specjalny punkt, do którego od godziny 10.00 do godziny 16.00 będzie można oddawać makulaturę i elektrośmieci. Przyniesione odpady będą ważone, a ich ilości zapisywane. Każdy kto przyniesie minimum 5 kg makulatury otrzyma sadzonkę rośliny. Prezent będzie można otrzymać również za 10 kilogramów elektroodpadów. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie 10 sadzonek.

Podczas akcji ekologicznej w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska odbędzie się również konkurs dla uczniów szkół podstawowych na największą ilość zebranej makulatury. Uczniowie mogą zbierać i oddawać makulaturę do punktu zbiórki indywidualnie. Obsługa zapisze wagę surowca, nazwisko ucznia oraz klasę i szkołę, z której pochodzi. Następnie wyniki będą zliczane. Konkurs wygra klasa, której uczniowie przyniosą największą ilość makulatury do punktu zbiórki. Każdy uczeń z tej klasy otrzyma w nagrodę kartę podarunkową o wartości 200 zł na zakupy w salonie RTV Euro AGD.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1613 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39