Wata cukrowa, dmuchańce i kucyki - atrakcje dla maluchów w białostockich parkach

2015.03.11 00:00
Jak co roku Zarząd Mienia Komunalnego będzie dzierżawił pod stoiska handlowe i rozrywkowe miejsca w parkach w centrum Białegostoku. Jest szansa, że oprócz zakupu waty cukrowej czy zabawek, maluchy będą mogły pojeździć tam na kucykach.
Wata cukrowa, dmuchańce i kucyki - atrakcje dla maluchów w białostockich parkach
Fot: Grzegorz Chuczun
Jedną z atrakcji Zwierzyńca mogą być zabawki dmuchane

Zarząd Mienia Komunalnego ogłosił przetarg na dzierżawę w sumie 30 stanowisk w trzech białostockich parkach. 3 z nich znajduje się w Parku Starym, w okolicy Teatru Dramatycznego. Najwięcej - 17 - ma stanąć na Plantach. Przewidziano również 10 stanowisk w Parku Zwierzynieckim.

Większość z nich przeznaczona jest na drobny handel - sprzedaży artykułów dziecięcych, zabawek, waty cukrowej, lizaków i napojów. Na niektórych może być prowadzona działalność artystyczno-rozrywkowa, np. malowanie twarzy, naklejanie wodnych tatuaży czy wykonywanie fotografii.

W Parku Zwierzyniec wygospodarowano także miejsca z przeznaczeniem na ustawienie zabawki dmuchanej i rowerków dla dzieci, które będzie można wypożyczyć. Z kolei w Zwierzyńcu i na Plantach zaplanowano teren, gdzie maluchy będą mogły skorzystać z przejażdżek na kucykach.

Czy znajdą się chętni na prowadzenie tych wszystkich typów działalności, będzie wiadomo jeszcze w tym miesiącu. Przetarg na dzierżawę mini-działek odbędzie się 26 marca. ZMK zaplanował, że stoiska będą miały 3 lub 10 m2. Stawka wywoławcza czynszu mniejszych z nich to 65 zł/m2, a większych 25 zł/m2. Umowa na dzierżawę zakłada m.in. że wygląd stanowisk będzie uzgadniany z referatem estetyki przestrzeni publicznej urzędu miejskiego, a każdy z przedsiębiorców będzie samodzielnie dbał o porządek wokół stoiska.

Pierwsze stoiska dla maluchów powinny pojawić się w białostockich parkach już w kwietniu. Będą one czynne do końca września, ewentualnie do końca października.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

747 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39